معدن رتبه دوم اولویت های سرمایه گذاری وزارت صنعت معدن و تجارت | اتاق خبر
کد خبر: 145005
تاریخ انتشار: 3 مهر 1394 - 12:52
سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو ) اعلام کرد : براساس فهرست وزارت صنعت ، معدن وتجارت ،بخش معدن؛ جایگاه دوم را بین فهرست اولویت های سرمایه گذاری ...
سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو ) اعلام کرد : براساس فهرست وزارت صنعت ، معدن وتجارت ،بخش معدن؛ جایگاه دوم را بین فهرست اولویت های سرمایه گذاری وزارت صنعت معدن و تجارت برای سال جاری دارد.

به گزارش اتاق نیوز از پایگاه خبری سازمان مزبور، وزارتخانه یاد شده ،فهرست به روز شده اولویت های سرمایه گذاری را اعلام کرد که در آن 66 ردیف از 329 عنوان سرمایه گذاری، متعلق به حوزه معدن است، بدین ترتیب 20 درصد از اولویت های سرمایه گذاری سال جاری به حوزه معدن اختصاص یافت. بر اساس این گزارش؛ بخش معدن در چهار حوزه اکتشاف، استخراج، فلزات و مصنوعات فلزی و کانی های غیرفلزی تعریف شده که بیشترین سهم در بین این چهار حوزه مربوط به کانی های غیرفلزی است بطوری که 30 عنوان از نیاز سرمایه گذاری های صنعت معدن و تجارت را به خود اختصاص داده است. حوزه کانی های غیر فلزی شامل تولید فلزات و مصنوعات فلزی با 26 ردیف در جایگاه دوم و اکتشاف و استخراج به ترتیب با سهم 6 و چهار ردیف از کل اولویت های سرمایه گذاری در رتبه های دیگر بخش معدن جای دارند حوزه شیمیایی و پتروشیمی در میان 329 ردیف اولویت های سرمایه گذاری کشور در بخش صنعت معدن و تجارت با در اختیار داشتن 75 ردیف از این فهرست، بیشترین سهم را از نیازهای سرمایه گذاری به خود اختصاص داده است. پس از آن نیز گروه تجهیزات پزشکی در 40 ردیف از فهرست اولویت های سرمایه گذاری قرار دارد؛ یکی از نکات نیازهای سرمایه گذاری وزارت صنعت معدن و تجارت، اولویت دادن به سرمایه گذاری به تشکیل بانک اصناف است که در گروه تجارت در ردیف 319 قرار دارد.

منبع : ایسنا
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید