افت شاخص ها در بورس دوبی | اتاق خبر
کد خبر: 145764
تاریخ انتشار: 5 مهر 1394 - 21:23
با وجود این که بیشتر بازارهای خاورمیانه هنوز در تعطیلات عید قربان به سر می برند، شاخص دی اف ام بورس دوبی با افت 0.1 درصدی به قله 3 هزار و 628واحد رسید. ...
با وجود این که بیشتر بازارهای خاورمیانه هنوز در تعطیلات عید قربان به سر می برند، شاخص دی اف ام بورس دوبی با افت 0.1 درصدی به قله 3 هزار و 628واحد رسید.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از سنا، بازار امارات پس از گذراندن دو روز تعطیلات رسمی عید قربان، در آخرین لحظات معاملاتی با نوسان شاخص ها رو به رو شد.

با وجود این که بیشتر بازارهای خاورمیانه هنوز در تعطیلات عید قربان به سر می برند، شاخص دی اف ام بورس دوبی با افت 0.1 درصدی به قله 3 هزار و 628واحد رسید.

بر اساس این گزارش، شرکت مخابراتی Du با افت 0.8 درصدی قیمت سهام، لیدر منفی های بازار امارات بود.

در این بین، میزان معاملات در این بازار کمتر از 32 میلیون معامله عنوان شده است در حالی که در مقایسه با دیگر روزهای معاملاتی نشان از این دارد، که سهامداران کمتر ریسک کرده و بیشتر نظاره گر هستند.

این در حالی است که، شاخص بورس ابوظبی با رشد 0.2 درصدی همراه شد در حالی که در حدود 54 سهم از 64 سهم موجود در شاخص ADX در این کشور بدون تغییر قیمت، معامله شدند.

سباستین هین، مدیر شرکت مدیریت دارایی نشنال اینستورز در ابوظبی در این خصوص اظهار داشت: به دلیل این که اکثر بازارهای خاورمیانه و مرتبط در تعطیلی به سر می برند، توقع زیادی از شاخص ها در بورس دوبی نداریم.

در این میان، شاخص GCC200 بلومبرگ، که شاخصی از 200 شرکت برتر از 6 کشور عضو خلیج فارس است در 12 ماه گذشته در پی افت قیمت نفت سقوط 24 درصدی داشته است.

در دیگر بازارهای عربی، بورس عربستان سعودی، قطر، کویت، بحرین، مصر به دلیل تعطیلات عید قربان هنوز فعالیت خود را آغاز نکرده اند اما بورس عمان با رشد 0.3 درصدی همراه شده است.

 
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید