تاثیر برجام بیشتر روانی بوده تا عملیاتی | اتاق خبر
کد خبر: 147304
تاریخ انتشار: 9 مهر 1394 - 00:11
رمضانعلی سبحانی فر سخنگوی کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در مورد تاثیر برجام بر صنعت کشور گفت که در حال حاضر برجام به مرحله عملیاتی شدن نرسیده است. اما از لحاظ ...

رمضانعلی سبحانی فر سخنگوی کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در مورد تاثیر برجام بر صنعت کشور گفت که در حال حاضر برجام به مرحله عملیاتی شدن نرسیده است. اما از لحاظ روانی رفت و آمد هایی که گروه های تجاری به کشور انجام می دهند باعث شده زمینه هایی برای سرمایه گذاری فراهم شود.
سبحانی فر در در گفت و گو با اتاق نیوز در پاسخ به سوالی در مورد تحول صنعت کشور بعد از عملیاتی شدن برجام گفت: طبیعی است با توجه به رغبت کشورهای خارجی برای سرمایه گذاری در کشور، اگر ما بتوانیم بعد از اجرای برجام سرمایه های خارجی را به درستی جذب و هدایت کنیم می توانیم به اشتغالزایی و گردش چرخ اقتصاد کشور امیدوار باشیم. نماینده مردم سبزوار در مجلس بخش های صنعتی و تولیدی دارای اولویت برای سرمایه گذاری خارجی دانست و در این باره گفت: در صورت تقویت بخش فناوری تولید، این بخش می تواند به ما در مواردی مانند اشتغال زائی ، بهره وری و جلوگیری از خام فروشی کمک کند. این نماینده مجلس مهمترین مشکل صنایع کشور را بحث سرمایه در گردش و کمبود نقدینگی قلمداد کرد و راه کار حل این مشکلات را توجه ویژه به این بخش دانست. وی در این باره گفت: دولت نه در همه بخش ها و موارد اما در بعضی از مسائل می تواند به طور مستیقم وارد شود. این کمکها می تواند به صورت مواردی مانند خرید دین با درصدی پائینتر از بانکها باشد یا دادن تسهیلات لازم به صنایع باشد. دادن این تسهیلات ارزان قیمت به صنایع از محل هدفمندی یارانه یکی از راه حل های پایان مشکلات صنایع کشورمی تواند باشد و اختصاص این تسهیلات کمکی به سرمایه در گردش کشور و بخشهای صنعت و تولید ما است. سبحانی فر در پایان در پاسخ به سوالی در مورد اولویت داشتن سرمایه گذاری خارجی و اصلاح مدیریت داخلی پاسخ داد: در صورت نداشتن مدیریت داخلی صحیح سرمایه گذاری خارجی نیز دچار انحراف خواهد شد وباعث هدررفت منابع و نقدینگی خواهد شد. لذا مدیریت صحیح در اولویت قرار دارد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید