نمایشنامه‌هایی برای «نفت» برگزیده شدند | اتاق خبر
کد خبر: 148913
تاریخ انتشار: 12 مهر 1394 - 15:24
اختتامیه دومین جشنواره منطقه‌ای نمایشنامه‌نویسی صنعت نفت جنوب با معرفی برترین‌های این دوره برگزار شد. ...

اختتامیه دومین جشنواره منطقه‌ای نمایشنامه‌نویسی صنعت نفت جنوب با معرفی برترین‌های این دوره برگزار شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در این مراسم گفت: نقش و سهم صنعت نفت در دوران دفاع مقدس و در توسعه و پیشرفت کشور مغفول مانده و لازم است هنرمندان، سینماگران و نمایشنامه‌نویسان رشادت‌ها و دلاوری‌های دلیر مردان و شیرزنان صنعت نفت را به تصویر بکشند.

وی اظهار داشت: برگزاری دو دوره جشنواره منطقه‌ای نمایشنامه‌نویسی صنعت نفت جنوب و چاپ یک جلد کتاب حاوی 6 نمایشنامه برگزیده با موضوع صنعت نفت و اقداماتی از این قبیل، سبب شده است هنرمندان و نمایشنامه‌نویسان ایران عزیز نگاه عمیق‌تری به نمایشنامه‌نویسی در حوزه صنعت نفت داشته باشند.

موسوی افزود: این جشنواره باعث شد تا امروز شاهد رویکردی نو، جدی و بادوام در حوزه‌ی ادبیات نمایشی صنعت نفت باشیم.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تاکید کرد: فقر در نمایشنامه‌نویسی و نبود آثار هنری مطلوب مربوط به دفاع مقدس در حوزه صنعت نفت، مجموعه ما را بر آن داشت تا جشنواره منطقه‌ای نمایشنامه‌نویسی صنعت نفت جنوب را برگزار کنیم.

همچنین در این مراسم از کتاب «شعله‌های آبادان هیچ‌گاه خاموش نمی‌شوند» که حاوی 6 نمایشنامه برتر جشنواره نمایشنامه‌نویسی صنعت نفت جنوب است، رونمایی شد.

مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور مدیران ارشد صنعت نفت، هنرمندان کشور و نامزدهای دریافت جایزه برگزار شد و هیات داوران، سه نمایشنامه برتر این دوره را معرفی کرد و سه نمایشنامه را نیز قابل تقدیر دانست.

رتبه اول به نمایشنامه «پره پروانه پولادی»، نوشته سعیدرضا خوش‌شانس از استان فارس اختصاص یافت. نمایشنامه «سوغات نفتکش»، نوشته علی غلامی از استان خوزستان دوم و نمایشنامه «کمپانی»، نوشته محبوبه خادمی از استان کهگیلویه و بویر احمد رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

هیات داوران متشکل از رحمت امینی، حمیدرضا نعیمی و رضا بهارلو نمایشنامه‌های قابل تقدیر را به شرح ذیل معرفی کرد:

«آهو بر مدار آتش»، نوشته فریبا جعفری از استان بوشهر

«واقعه‌خوانی شهادت نوروز پسر صفدر آهنین جان»، نوشته فرهاد ارشاد از استان فارس

«یک زندگی ایرانی»، نوشته آرمان طیران از استان فارس

«خرده خاطرات روزهای خونین خارگ»، نوشته علی میرزا عمادی از استان فارس

دومین دوره این جشنواره با حضور نمایشنامه‌نویسان استان‌های بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و هرمزگان روز گذشته (دهم مهرماه) در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید