ایران دومین کشور مخاطب تلگرام | اتاق خبر
کد خبر: 149289
تاریخ انتشار: 12 مهر 1394 - 19:00
در همایش بزرگ پلیس فتا مطرح شد که بر اساس آمارها، ایران دومین کشور مخاطب تلگرام در جهان است....
در همایش بزرگ پلیس فتا مطرح شد که بر اساس آمارها، ایران دومین کشور مخاطب تلگرام در جهان است.

ظهر یکشنبه و همزمان با هفته نیروی انتظامی همایش بزرگ پلیس فتا با حضور سرهنگ عبدالرضا ناظری فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران، حجت الاسلام امیری رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران و فعالان و حوزه فضای مجازی در کانون هدایت شهرستان ورامین برگزار شد.

هدف از برگزاری این همایش بررسی فرصت ها و تهدیدهای موجود در فضای مجازی و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های متخصصان این عرصه در شرق استان تهران و شناسایی فعالان این عرصه بود.

بررسی وضعیت و عملکردپلیس فضاي توليد و تبادل اطلاعات نيروي انتظامي شرق استان تهران و افزایش بهره وری از دیگر اهداف برگزاری این همایش یکروزه محسوب می شد.

سرهنگ عبدالرضا ناظری فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران با اشاره به فعالیت پلیس فتا در این منطقه اظهار داشت: فضای مجازی یکی از حوزه های حساس و تأثیر گذار در جامعه محسوب می شود.

وی افزود: باید در حوزه فضای مجازی نظارت دقیق و موثر انجام شود در غیر این صورت ضربات جبران ناپذیر و فراوانی را به جامعه و قشرهای مختلف وارد خواهد کرد.

هیچ گونه مجوز سایت همسریابی داده نشده است

سرهنگ ناظری با تأکید بر فرصت ها و تهدیدهای موجود در عرصه فضای مجازی ادامه داد: در حوزه فضای مجازی تهدیدات و فرصت هایی وجود دارد که باید مورد شناسایی و بررسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: حتی اگر یک جوان در حوزه فضای مجازی و اینترنت دچار انحرافات اخلاقی و اعتقادی شود برای ما دردآور است، به همین خاطر نیازمند نظارت دقیق و جدی در این حوزه هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران آموزش نحوه حضور و استفاده از اینترنت و فضای مجازی را یک امر ضروری و مهم قلمداد کرد و گفت: قطعا حضور در فضای مجازی نیازمند آموزش دقیق و موثر است، به همین خاطر باید علاقه مندان به این حوزه بویژه جوانان و نوجوانان ابتدا آموزش های لازم را فراگرفته و سپس وارد این عرصه شوند.

ایران دومین کشور مخاطب تلگرام در جهان است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت برخی سایت ها به عنوان سایت همسریابی تأکید کرد: باید جوانان و فعالان حوزه مجازی به این نکته توجه داشته باشند که تاکنون هیچ گونه مجوزی به هیچ سایتی با عنوان سایت همسریابی داده نشده و باید جوانان مراقب فعالیت سودجویان باشند.

سرهنگ ناظری در ادامه به گسترش حضور جوانان در شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: امروز شاهد افزایش گرایش جوانان و نوجوانان به سوی شبکه های اجتماعی هستیم و در این راستا بر اساس آمارها، ایران دومین کشور مخاطب تلگرام در جهان است.

وی با اشاره به هوشیاری پلیس در برخورد با سودجویان در عرصه فضای مجازی اظهار داشت: پلیس سایبری با تمام توان و ظرفیت در برابر مجرمان و سودجویان در حوزه فضای مجازی خواهد ایستاد و عرصه را بر آنان تنگ خواهد کرد.

سرهنگ ناظری گفت: در سایه همدلی و تعامل دستگاه های مختلف می توان از ظرفیت های موجود در حوزه فضای مجازی در راستای اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی استفاده کرد.

حضور پلیس شرق استان تهران در حوزه فضای مجازی

سرهنگ صفدر سلیمی معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی شرق استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پلیس فتای شرق استان تهران هم اکنون با استفاده از نیروهای متخصص با جدیت فعالیت خود را ادامه می دهد.

وی افزود: خوشبختانه آمارها نشان دهنده موفقیت پلیس فتای شرق استان تهران در برخورد با سودجویان حوزه فضای مجازی است و تلاش می شود تا با بهره گیری از امکانات و ظرفیت های این موفقیت ها ادامه پیدا کند.

منبع: مهر

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید