مایکروسافت آپدیت امنیتی جدید ویندوز را منتشر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 150546
تاریخ انتشار: 14 مهر 1394 - 16:16
شرکت مایکروسافت در روز جاری از حفره امنیتی پرده برداشت که امکان اجرای از راه دور کدهای مخرب و به‌دست گرفتن کنترل رایانه‌های شخصی یا سرور را به نفوذگران می‌دهد. این

شرکت مایکروسافت در روز جاری از حفره امنیتی پرده برداشت که امکان اجرای از راه دور کدهای مخرب و به‌دست گرفتن کنترل رایانه‌های شخصی یا سرور را به نفوذگران می‌دهد. این مشکل امنیتی در نسخه‌های متفاوتی از ویندوز مشاهده شده است.

ویندوزهای ویستا، 7، 8، 8.1، ویندوز آرتی، ویندوز آرتی 8.1، ویندوز سرور 2008، ویندوز سرور 2008 R2، ویندوز سرور 2012 و ویندوز سرور 2012 R2 نسخه هایی هستند که از این مشکل امنیتی رنج می‌برند! شرکت مایکروسافت در توضیح این مشکل اینچنین عنوان کرده است:

این مشکل امنیتی در صورتی که کاربر یک فایل از دسته مستندات را که پیش از این بدین‌منظور برنامه‌ریزی شده باز کند و یا صفحه وب که حاوی فونت‌های OpenType است را مشاهده کند می تواند از طریق اجرای از راه دور کدها موجب بروز مشکلات گردد.

این درحالی است که مایکروسافت و ادوبی به‌طور مشترک بر روی فرمت OpenType فعالیت می‌کنند. در حال حاضر بسته‌های از میان‌برنده این مشکل برای کاربرانی که قابلیت به‌روز رسانی خودکار را فعال کرده باشند به‌طور مقطعی عرضه خواهند شد و کاربرانی که این گزینه را فعال نکرده باشند نیز از چندین راه‌حل پیشنهادی مایکروسافت بهره‌مند می‌شوند.

منبع: فارنت

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید