هنینگ مانکل جنایی‌نویس سرشناس سوئدی درگذشت | اتاق خبر
کد خبر: 150698
تاریخ انتشار: 15 مهر 1394 - 09:40
هنینگ مانکل جنایی‌نویس سرشناس سوئدی که بیشتر به خاطر داستان‌های کاراگاه کورت والاندر شناخته می‌شود، در 67 سالگی درگذشت....

هنینگ مانکل جنایی‌نویس سرشناس سوئدی که بیشتر به خاطر داستان‌های کاراگاه کورت والاندر شناخته می‌شود، در 67 سالگی درگذشت.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرآنلاین، این نویسنده سال گذشته اعلام کرده بود که به سرطان مبتلا است و به همین خاطر اضطراب زیادی را تجربه می‌کند.

مانکل فوریه سال 1948 به دنیا آمد. او تعداد زیادی نمایشنامه، کتاب کودکان و فیلم‌نامه نوشته است، اما سری‌ کتاب‌های والاندر بود که او را به شهرت رساند. پرفروش‌ترین رمان‌های این نویسنده با محوریت شخصیت کاراگاه کورت والاندر دست مایه ساخت درامی تلویزیونی با بازی کنت برانا قرار گرفته است.

هنینگ مانکل یک بار که برای کمک به مردم غزه به همراه عده‌ای دیگر از کشورهای مختلف عازم فلسطین شده بود، مدتی را در بازداشت نیروهای اسرائیلی گذراند. این نویسنده سال 1985 تئاتر اونیدا را در شهر ماپوتوی کشور موزامبیک بنیان گذاشت و اساساً بخش زیادی از زندگی‌اش را در این کشور گذرانده و فعالیت‌های بسیاری در زمینه مبارزه با بیماری ایدز انجام داده است. همسر این نویسنده اوا برگمان دختر اینگمار برگمان کارگردان سرشناس سوئدی است.او از مخالفان سرسخت جنگ ویتنام،‌ آپارتاید و جنگ استعماری پرتقال در موزامبیک بود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید