دیدارمسئولین وزارت خارجه با خانواده‌های جان‌باختگان و مفقودین منا | اتاق خبر
کد خبر: 151351
تاریخ انتشار: 15 مهر 1394 - 17:35
جمع زیادی از مدیران ارشد و دیپلمات ها و سایر کارکنان وزارت امور خارجه طی روزهای گذشته با خانواده‌های جان‌باختگان و مفقودین فاجعه منا دیدار کردند....
جمع زیادی از مدیران ارشد و دیپلمات ها و سایر کارکنان وزارت امور خارجه طی روزهای گذشته با خانواده‌های جان‌باختگان و مفقودین فاجعه منا دیدار کردند.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، قائم مقام وزیر امور خارجه، معاون اداری و مالی، معاون عربی و افریقایی، سخنگوی وزارت خارجه، معاون کنسولی و امور مجلس و جمع زیادی از مدیران ارشد و دیپلمات ها و سایر کارکنان وزارت امور خارجه طی روزهای گذشته و در نوبت های متعدد با حضور در منزل «آقایی پور و حسینی مقدم» دو تن از دیپلمات های پرتلاش جان باخته در فاجعه منا با ابراز تسلیت و همدردی عمیق با خانواده های آنها، مراتب تاثر و ناراحتی مجموعه همکاران و فضای حزن و اندوه در این وزارت در فقدان این عزیزان و همچنین ناشی از وضعیت مفقودی دو تن دیگر از همکاران «رکن آبادی و فهیما» را اعلام داشتند. سرمدی با اعلام پیام تسلیت و همدردی وزیر امور خارجه، اقدامات بعمل آمده در حوزه سیاسی و دیپلماتیک و همچنین پشتیبانی های کنسولی و بررسی تدابیر و اقدامات حقوقی و پیگیری وزارت امور خارجه برای انتقال و شناسایی و تعیین وضعیت مجموعه مفقودین و توجه این وزارت به همه ابعاد موضوع و رسیدگی به آلام جبران ناپذیر خانواده های ایشان را مورد تاکید قرار دادند.

همچنین طی قریب دوهفته گذشته دیدارهای متعددی در همین سطح با خانواده های «غضنفررکن آبادی» سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در بیروت و «احمد فهیما» معاون اداره تشریفات بعمل امده و با ابراز همدردی با خانواده و وابستگان آنها، اقدامات و روند فعالیت همه مجموعه های مرتبط کشور در داخل کشور و همچنین در نمایندگیهای کشورمان در عربستان شرح داده شد. در دیدار با خانواده های این دو دیپلمات ارزشمند که در فهرست مفقودین بوده و هنوز وضعیت ایشان مشخص نشده است، بر تلاش و اهتمام  وزیرامور خارجه و مجموعه نهادهای کشور و همکاران حوزه های مختلف بر پیگیری همه جانبه برای تعیین وضعیت آنها تصریح شده و مورد تاکید قرار گرفت.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید