کاخ سفید رسماً از پزشکان بدون مرز عذرخواهی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 151487
تاریخ انتشار: 16 مهر 1394 - 06:00
کاخ سفید به طور رسمی اشتباه نیروهای آمریکایی در هدف قرار دادن یک بیمارستان در شهر قندوز افغانستان را پذیرفت و از پزشکان بدون مرز عذرخواهی کرد....
کاخ سفید به طور رسمی اشتباه نیروهای آمریکایی در هدف قرار دادن یک بیمارستان در شهر قندوز افغانستان را پذیرفت و از پزشکان بدون مرز عذرخواهی کرد.
جاش ارنست در بیانیه ای رسمی از کاخ سفید اشتباه آمریکا را در حمله به بیمارستان قندوز افغانستان را پذیرفت و از پزشکان بدون مرز رسماً عذرخواهی کرد. در حمله جنگنده های آمریکایی به یک بیمارستان در شهر قندوز افغانستان دهها نفر از غیر نظامیان و پزشکان بدون مرز کشته و زخمی شدند. آمریکا می گوید به خاطر اطلاعات اشتباه، این بیمارستان را هدف قرار داده است. جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید به نقل از رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما خطاب به «جوان لیو» رئیس سازمان پزشکان بدون مرز عذرخواهی کرد و به خاطر کشته شدگان تسلیت گفت. ارنست پیشتر گفته بود که به خاطر عدم اطلاعات کافی درباره حادثه نمی تواند از سازمان پزشکان بدون مرز عذرخواهی کند. آنها اعتقاد داشتند بیمارستان محل استقرار نیروهای طالبان بوده است. پیش از بیانیه جاش ارنست باراک اوباما در تماس تلفنی با رئیس سازمان پزشکان بدون مرز از وی به خاطر اشتباه نیروهای آمریکایی عذرخواهی کرده بود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید