فناوری لمس سه‎ بعدی ClearForce برای گوشی‎های اندرویدی | اتاق خبر
کد خبر: 152048
تاریخ انتشار: 17 مهر 1394 - 14:47
شرکت Synaptics فناوری ClearForce را معرفی کرده است، که قابلیتی مشابه فناوری لمس سه‎ بعدی را که محصولات جدید اپل دارند را برای دستگاههای موبایل فراهم میکند. انتظار می رود این ف...

شرکت Synaptics فناوری ClearForce را معرفی کرده است، که قابلیتی مشابه فناوری لمس سه‎ بعدی را که محصولات جدید اپل دارند را برای دستگاههای موبایل فراهم میکند. انتظار می رود این فناوری جدید تا اوایل سال آینده در سایر دستگاهها نیز گنجانده شود.

  ClearForce امکان کنترل را با درجات متفاوت لمس برای عملکرد­هایی از قبیل سرعت پیمایش صفحات، زوم کردن و جابجایی بین عکس ها، کنترل بازی، باز کردن قفل گوشی، فعالسازی دستگاه، باز کردن منو های متنی و تنظیم ضخامت خط در هنگام ترسیم در رابط کاربری فراهم می کند.

1

و همچنین می تواند راهگشایی باشد برای کارهایی که می توانید در آینده با اپلیکیشن ها انجام می­‎شود، و نیز استفاده از آنها راحت‎تر کند.شرکت عرضه کننده این فناوری می­گوید که همکاری نزدیکی با شرکت های پیشرو و اصلی جهانی سازنده قطعات  دارد تا امکان عرضه نمایشگر های لمسی گوشی های هوشمند با قابلیت فشار را تا اوایل سال 2016 فراهم کند.

با این حال هنوز روشن نیست که چه دستگاههایی از این تکنولوژی استفاده خواهند کرد. ولی فرض مطمئن این است که تولید کنندگان گوشی های اندرویدی  آن را در بمنظور  واکنش در برابر محصولات جدید آیفون، در محصولات آینده خود بکار ببرنند .

در نمایشگاه تجاری امسال IFA، هوآوی نمایشگر لمسی-فشاری خود را بر روی مدل Mate S را نشان داد که امکان بززگنمایی و مروز را با استفاده از لمس سخت تر را اجازه می‎داد.

منبع: 122222

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید