لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه رئیس‌جمهور بلاروس | اتاق خبر
کد خبر: 154421
تاریخ انتشار: 21 مهر 1394 - 21:12
اتحادیه اروپا پس از پنجمین پیروزی الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس با وجود شبهاتی در درستی این انتخابات، تحریم‌ها علیه وی را لغو کرد....
اتحادیه اروپا پس از پنجمین پیروزی الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس با وجود شبهاتی در درستی این انتخابات، تحریم‌ها علیه وی را لغو کرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری پی‌تی‌آی، لوکاشنکو 61 ساله که زمانی از سوی واشنگتن ملقب به «آخرین دیکتاتور اروپا» بود روز گذشته برای پنجمین بار متوالی در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس 83.5 درصد آرا را به خودش اختصاص داد و پیروز شد. درهمین حال وزیر امور اروپای اتحادیه اروپا پس از دیداری در لوکزامبورگ اعلام کرد، وزرای خارجه اتحادیه اروپا پس از برگزاری این انتخابات بدون هیچ‌گونه اتفاقی توافق کردند تا به مدت چهار ماه تحریم‌ها علیه لوکاشنکو را لغو کنند. وی با این حال تاکید کرد، هر زمانی که نیاز باشد این تحریم‌ها قابلیت بازگشت دارند. فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان در این باره گفت: به نظر می‌رسد در این انتخابات نسبت به انتخابات پیشین سرکوبگری کمتری رخ داد. اما واشنگتن باز هم نسبت به این انتخابات ابراز تاسف و خاطرنشان کرد، این انتخابات هم در مقابل تعهد این کشور برای برگزاری انتخاباتی آزاد و عادلانه کاملاً ناچیز بود. این در حالی است که ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا معتقدند، این انتخابات دچار نقض‌های متعددی بوده است. این سازمان درخصوص این نقض‌ها گفت: روشن است که بلاروس هنوزبرای انجام تعهدات دموکراتیک خود راه طولانی در پیش دارد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید