سرمایه گذاری 50 میلیون یورویی شرکت آلمانی برای 300نفر شغل ایجاد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 156446
تاریخ انتشار: 26 مهر 1394 - 14:02
وزیر صنعت، معدن و تجارت از انجام سرمایه گذاری 50 میلیون یورویی یک شرکت آلمانی در زمینه تولید ورق های گچی در استان فارس خبر داد و گفت: این سرمایه گذاری می تواند به صورت م...

وزیر صنعت، معدن و تجارت از انجام سرمایه گذاری 50 میلیون یورویی یک شرکت آلمانی در زمینه تولید ورق های گچی در استان فارس خبر داد و گفت: این سرمایه گذاری می تواند به صورت مستقیم برای 300 نفر فرصت شغلی ایجاد کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، محمدرضا نعمت زاده روز یکشنبه پس از دیدار با وزیر امورخارجه آلمان در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: توسعه همکاری های صنعتی و تجاری با شرکت های آلمانی همواره مورد توجه قرار داشته به طوری که حجم مبادلات تجاری ایران و آلمان در سال 93 نسبت به سال 92، 30 درصد افزایش داشته است. وی اظهار داشت: حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در سال گذشته به 2.7 میلیارد یورو رسید که بیشتر آن به واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی اختصاص داشت. نعمت زاده بابیان آنکه حجم صادرات ایران به آلمان در سال گذشته به حدود 380 میلیون یورو افزایش یافت، گفت: سفر گردشگران آلمانی نیز در سال گذشته نسبت به سال 92 بیش از 50 درصد رشد یافت و این نشان می دهد زمینه های مراودات اقتصادی، صنعتی و فرهنگی بین دو کشور بیش از پیش فراهم شده است. وی با اشاره به محورهای مورد بررسی در دیدار خود با وزیر امور خارجه آلمان، اضافه کرد: اکنون در مراحل نهایی توافق هسته ای هستیم و این عامل سبب شده رفت و آمد مقامات اروپایی به کشورمان در روزهای اخیر افزایش زیادی پیدا کند. نعمت زاده ادامه داد: سه ماه پیش نیز وزیر اقتصاد آلمان به همراه یک هیات بزرگ اقتصادی و صنعتی به ایران سفری انجام دادند که در این سفر مذاکرات خوبی انجام شد و امیدواریم با سفر وزیر امور خارجه آلمان نیز حداکثر تا پایان سال جاری میلادی با رفع تحریم ها، روند روبه گسترش مناسبات دو کشور در بخش های مختلف صنعتی و تجاری آغاز شود. وی با اشاره به بدهی های ایران به برخی از شرکت های بیمه آلمانی، افزود: یکی از مسایلی که در این سفر مورد بررسی قرار گرفت، بدهی های صادراتی ایران به شرکت های بیمه آلمانی بود زیرا با وجود منابع مالی کافی در بانک های آلمانی به علت تحریم ها نتوانستیم بدهی خود را پرداخت کنیم اما در دوران جدید با رایزنی بانک مرکزی قصد داریم تا نسبت به پرداخت این بدهی ها اقدام کنیم. وی سفر وزیر امور خارجه آلمان را به ایران مثبت ارزیابی کرد و گفت: در دیدار با اشتاین مایر راهکارهای آغاز مناسبات شرکت های ایرانی با شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک آلمانی مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد همکاری های دو کشور در زمینه ساخت قطعات خودرو و تجهیزات پزشکی با سرعت بیشتری دنبال شود. وی در خصوص همکاری های سه کشور ایران، افغانستان و آلمان در حوزه های مختلف معدنی، افزود: در گذشته یک برنامه آموزشی در این زمینه بین ایران، افغانستان و آلمان برگزار شد و در سفر وزیر صنعت افغانستان به ایران قرار شد این برنامه آموزشی به صورت گسترده همچنان ادامه پیدا کند. وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اظهار داشت: برای توسعه همکاری های معدنی با افغانستان و آلمان نیازمند رایزنی با سازمان زمین شناسی و سازمان ایمیدرو هستیم و مطمئنیم که همکاری های ما در بخش معدنی هم با آلمانی ها و هم با شرکت های ایتالیایی ها به نفع طرفین خواهد بود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید