زیرساخت‌های روستایی دشتی توسعه می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 179030
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 00:09
فرماندار دشتی با اشاره به اینکه زیرساخت روستاهای این شهرستان توسعه می‌یابد، گفت: در سال جاری ۱۵ میلیارد ریال برای تقویت شبکه برق روستاهای این شهرستان اختصاص داده شد...
فرماندار دشتی با اشاره به اینکه زیرساخت روستاهای این شهرستان توسعه می‌یابد، گفت: در سال جاری ۱۵ میلیارد ریال برای تقویت شبکه برق روستاهای این شهرستان اختصاص داده شده است.

غلامرضا مهرجو یکشنبه شب در جمع مردم روستای کردلان از توابع بخش شنبه و طسوج اظهار کرد: در سال گذشته علی‌رغم وجود همه مشکلات و حجم بالای پروژه‌های نیمه تمام در سطح شهرستان و مطالبات پیمانکاران ۶۶۰ میلیارد ریال به پروژه‌های عمرانی دشتی اختصاص داده شد.

وی افزود: این اعتبارات از محل‌های ملی، دو درصد نفت و گاز و استانی بود که با تلاش‌های صورت گرفته بخشی از این پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل شد و برخی دیگر از پروژه‌ها نیز از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار است.

مهرجو از رفع ۱۹ کیلومتر نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای خبر داد و گفت: محور ناصری - شنبه یکی از نقاط حادثه‌خیز بخش شنبه و طسوج است که تاکنون ۷۰ میلیارد ریال برای تعریض آن اختصاص داده شده و در سال جاری نیز برای این پروژه ۱.۵میلیارد تومان تامین اعتبار شده است.

حل مشکل آب روستاهای دشتی

وی از حل مشکل آب روستاهای شهرستان خبر داد و یادآور شد: در گذشته برخی از روستاهای این شهرستان مشکل آب داشتند و در فصل تابستان با تانکر آب‌رسانی می‌شد که با افتتاح دو مجتمع آبرسانی ساحلی و دهستان طسوج این مشکل نیز مرتفع شد.

فرماندار دشتی با تقدیر از عنایت دولت و استاندار بوشهر به بخش بهداشت و درمان از تحول در این بخش در شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: تنها بیمارستان شهرستان همواره با کمبود جا و نبود تجهیزات مناسب روبرو بوده است که در دوسال اخیر با تامین اعتبارات لازم و انتقال شبکه بهداشت به خارج از بیمارستان برخی از این مشکلات حل شد.

وی اضافه کرد: همچنین با اجرای طرح تحول نظام سلامت اعتماد مردم به بیمارستان‌های دولتی افرایش یافت.

مهرجو با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به روستاها دارد، بیان کرد: استاندار بوشهر در راستای نگاه دولت همواره در جلسات مختلف تاکید ویژه‌ای به عمران و آبادی روستاها دارد به طوری که امسال ۴۰ درصد اعتبارات استانی به عمران و آبادی روستاهای دشتی اختصاص داده شده است.

احداث ۱۱ زمین چمن مصنوعی و ۴۱ بوستان روستایی

وی اضافه کرد: در سال جاری نیز پروژه‌های امید در سطح استان اجرا شد که احداث زمین چمن مصنوعی و بوستان روستایی از جمله پروژه‌های مهم در دست اجرا در روستاها است که با افتتاح آنها تحول خوبی در روستاها شاهد خواهیم بود و در شهرستان دشتی نیز ۱۱ زمین چمن مصنوعی و ۴۱ بوستان روستایی در قالب همین طرح‌ها اجرا خواهد شد.

مهرجو با بیان اینکه زیرساخت‌های روستایی این شهرستان توسعه می‌یابد، افزود: در سال جاری ۱.۵ میلیارد تومان برای تقویت شبکه برق روستاهای شهرستان دشتی اختصاص داده شده است.

وی همچنین از گازرسانی به روستاهای دشتی خبر داد و گفت: تاکنون ۹۰ درصد روستاهای این شهرستان عملیات گاز رسانی به آنها صورت گرفته است.

منبع: مهر

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید