آمار و ارقام می‌گوید سپاهان بزرگتر از استقلال است | اتاق خبر
کد خبر: 179077
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 08:54
سرمربی تیم فوتبال سپاهان می گوید همیشه و در موارد مختلف از برانکو ایوانکوویچ مشورت گرفته است....

سرمربی تیم فوتبال سپاهان می گوید همیشه و در موارد مختلف از برانکو ایوانکوویچ مشورت گرفته است.

اتاق خبر- ایگور استیماچ سرمربی تیم سپاهان درباره مسائل مختلفی از جمله برانکو ایوانکوویچ، میرسلاو بلاژویچ، کارلوس کی‌روش، استقلال تهران و داربی اصفهان صحبت کرد که مصاحبه او را در زیر می‌خوانید.

* همیشه از برانکو مشورت می‌گیرم

سرمربی سپاهان در واکنش به این که برانکو گفته استیماچ شاگردش بوده است، تاکید کرد: سال‌هاست با او در ارتباط هستم و برانکو یکی از مربیان بزرگ فو‌تبا‌ل کرواسی است. برانکو از مربیان موفق فوتبال ماست. همیشه و در موارد مختلف با آقای ایوانکوویچ صحبت کرده‌ و از او مشورت گرفته‌ و افتخار می‌کنم که با او ارتباط دوستانه دارم. خوشحالم در زمانی در فو‌تبا‌ل ایران هستم که برانکو ایوانکوویچ هم در ایران حضور دارد. امیدوارم در ادامه لیگ ایران تیم من و تیم برانکو ر‌قا‌بت جانانه‌ای داشته باشند، هر چند که آرزوی من پیروزی و موفقیت سپاهان است. دوست دارم در ادامه لیگ از ر‌قا‌بت با مربی بزرگی مانند برانکو ایوانکوویچ لذت ببرم.

* بلاژویچ افتخار فوتبال کرواسی است

او درباره میرسلاو بلاژویچ نیز گفت: بلاژویچ یکی از افتخارات فو‌تبا‌ل کرواسی است و همه مردم احترام زیادی برای او قائل هستند. افتخاراتی که او برای کرواسی به دست آورده از ارزش بالایی برای ما برخوردار است. زمانی هم که در کرواسی بودم نتایج بلاژویچ و برانکو را پیگیری می‌کردم و خوشحال می شدم زمانی که هموطنان من در کشوری پاسخ اعتماد مردم و فدراسیون فو‌تبا‌ل آن کشور را می‌دهند. بلاژویچ و برانکو از جمله افرادی بودند که توانسته‌اند در خارج از فو‌تبا‌ل کرواسی موفق عمل کنند.

* آمار و ارقام می‌گوید سپاهان بزرگتر از استقلال است

استیماچ در پاسخ به این سوال که استقلالی‌ها معتقدند او به دلیل این که در ابتدای فصل نتوانسته به این تیم بیاید سپاهان را تیمی پر افتخارتری و بزرگ‌تر نسبت به استقلال دانسته است، گفت: بزرگی سپاهان به خاطر صحبت‌های من نیست. این را آمار و ارقام مشخص می‌کند. سپاهان افتخارات بسیار بیشتری نسبت به هر تیم دیگری و حتی نسبت به استقلال در لیگ برتر دارد. سپاهان جام‌های بیشتری را به دست آورده است و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. البته تیم‌های دیگر هم قهرمانی‌هایی را به دست آورده‌اند و قابل احترام هستند. هدایت سپاهان یکی از نکته‌های مثبت کارنامه من است و به آن افتخار می‌کنم.

ایگور استیماچ

* کارنامه کی‌روش تاثیر زیادی در موفقت تیم ملی ایران داشته است

استیماچ با ابراز امیدواری از دعوت بازیکنان دیگری از سپاهان در اردوهای آینده تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل افزود: به کارلوس کی‌روش بابت تیمی که ساخته است، تبریک می‌گویم. این تیم یکی از مستعدترین و بهترین تیم‌های چند سال اخیر ایران است و بازیکنان جوان و آینده‌داری را در اختیار دارد. خود شخص کی‌روش هم با کارنامه‌ای که در اختیار دارد توانسته تاثیر بسزایی در موفقیت‌های اخیر تیم ‌ملی ایران داشته باشد. او زحمات زیادی برای تیم ‌ملی کشیده و آرزوی قلبی من ضمن موفقیت برای تیم ‌ملی این است که با بازی‌هایی که از سپاهان می‌بیند بازیکنان بیشتری را از تیم‌مان به تیم ‌ملی دعوت کند.

* کیفیت بد چمن فولادشهر من را عصبی کرد

استیماچ درباره وضعیت چمن فولادشهر با ابراز ناراحتی، اظها‌ر کرد: در بازی مقابل نفت و ذوب آهن چمن بد فولادشهر باعث ناراحتی من شد و در چند زمان مختلف من را عصبی کرد، چرا که باعث می‌شد توپ حالت غیر طبیعی به خود بگیرد و بازی بازیکن را به هم می‌ریزد. اصلا دیدگاه مثبتی به این چمن ندارم و امیدوارم که هر‌ چه‌ ز‌و‌د‌تر هر طور شده این چمن بهتر شود. مسئولان ورزشگاه باید دست به دست دهند تا وضعیت چمن بهتر شود.

ایگور استیماچ

* مهدی شریفی یکی از جواهرهای تیمم است

او درباره بازیکن جوان سپاهان مهدی شریفی که چند هفته‌ای است از شرایط ایده‌آلش به دور مانده، خاطر‌ نشان کرد: مهدی شریفی یکی از جواهرهای سپاهان در کنار سایر جواهرهای تیمم است. او بازیکن آینده‌داری است و از آکادمی باشگاه به فو‌تبا‌ل ایران معرفی شده است. سپاهان توانسته بازیکنان خوبی را از ‌آکادمی خود بالا بیاورد که مهدی شریفی یکی از آنها است. در این سال‌ها و بر اساس اطلاعاتی که داشتم آکادمی سپاهان بسیار موفق بوده و در دوران من هم بازیکنان خوبی را به فو‌تبا‌ل ایران معرفی خواهد کرد.

* مقابل گسترش فولاد اعتماد به نفس نداشتیم

او درباره دومین شکست متوالی سپاهان در لیگ‌برتر و جام حذفی تصریح کرد: بازی هیجان‌انگیزی و جالبی را شاهد بودیم اما نتیجه باب میل ما نبود بود. به خاطر اینکه در دقایق ابتدایی تمرکز کافی را نداشتیم، باختیم. بعد از دریافت گل موقعیت ایجاد کردیم ولی در زدن ضربات آخر بی‌دقت بودیم. سپاهان فعلی تیم ایده‌آل من نیست و باید بیشتر تلاش کنیم.

* بازیکنانم با عشق برای تیمشان بازی می‌کنند

سرمربی سپاهان درباره شکست هفته‌ گذشته مقابل ذوب آهن، اظها‌ر کرد: همه کسانی که بازی را از تلویزیون یا از ورزشگاه دیدند از عملکرد ما رضایت داشتند. این بازی یک جشن فو‌تبا‌لی زیبا بود. موقعیت‌های زیادی در این بازی به وجود آمد و درخور نام شهرآورد اصفهان بود. از همه اتفاقات بازی رضایت دارم و خوشحالم به جز نتیجه‌ که باب میل ما نبود. به مبارزه و جنگندگی بازیکنانم درود می‌فرستم.

او ا‌ضافه‌ کرد‌: پس از این که در 90 دقیقه به نتیجه‌ نرسیدیم بازی وارد وقت‌های اضافه شد که با یک یار کمتر 120 دقیقه جانانه بازی کردیم به گونه‌ای که اگر کسی بازی را از ابتدا نمی‌دید نمی دانست ما یک یار کمتر داریم. بازیکنان ما با همه وجود و عشقی که نسبت به تیمشان داشتند جای بازیکن اخراج شده را پر کردند. اما ما بدبیاری آوردیم در نهایت بازی به ضربات پنا‌لتی‌ کشیده شد، در این ضربات ناکام بودیم و متاسفانه در آنجا از جام خداحافظی کردیم.

سرمربی سپاهان تاکید کرد: نکته‌ای که بیش از همه چیز من را خوشحال کرد، تشویق بی امان تماشاگران پس از شکست تیم بود. این نشان می‌دهد که از بازی ما راضی بودند و این بازی در خور شان هو‌اد‌ا‌ران سپاهان بود.

ایگور استیماچ

* امکانت و تجهیزات سپاهان در خور تحسین است

سرمربی سپاهان درباره امکانات و سخت افزار این باشگاه، گفت: زمانی که برای عقد قرارداد با سپاهان به اصفهان آمده بودم بازدیدی را از کمپ این باشگاه انجام دادم. تجهیزات سپاهان خوب و در خور تحسین است. کمپ فردوس برای‌ تمریناتمان مناسب است. زمین‌ها و جایگاه‌های موجود استاندارد هستند و خوشحال هستم که سپاهان این امکانات را برای تیم‌هایش فراهم کرده است. نارضایتی من فقط از چمن بد فولادشهر است که امکان ارائه یک بازی تاکتیکی را به ما نمی‌دهد.

* محرم نویدکیا قوت قلبی برای تیم ماست

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در رابطه با نیمکت نشینی محرم نویدکیا در دوبازی اخیر این تیم، گفت: نویدکیا بزرگ تیم است و حتی اگر روی نیمکت بنشیند برای تیم بزرگی می‌کند و قوت قلبی برای ما است. هر موقع که نیاز باشد از او استفاده خواهم کرد. البته در بازی با ذوب‌اهن به دلیل اخراج سرلک نتواسنتم او را به میدان بیاورم چرا که تغییر تاکتیک دادیم.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید