دولت تلاش کرده تا آرامش را به فضای کسب و کار بازگرداند | اتاق خبر
کد خبر: 179169
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 11:30

حسن فروزان فر:به بهبود فضای کسب و کار امیدواریم

حسن فروزان فر عضو هیات نمایندگان اتاق تهران معتقد است اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی باید پیش برنده قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار باشند. او می گوید:« از یک طرف با تحولاتی که در اتاق های کشور بعد از انتخابات سال گذشته پیش آمده است و از سوی دیگر باتوجه به فرصت های دیپلماتیکی که برای کشور فراهم شده است باید به بهبود فضای کسب و کار در کشور امیدوار باشیم و معتقدم ظرف سه تا پنج سال آینده با تغییر و تحولاتی که به‌وجود می‌آید، می‌توانیم امیدوار باشیم که فضای کسب وکار هم وضعیت بهتری پیدا ‌کند.»

او با اشاره به این که اقداماتی که دولت از زمان شروع به کار خود انجام داده، نشان دهنده علاقه ‌مندی‌ دولتمردان به این بهبود است و اگر اتاق بازرگانی هم در دوره جدید خود به ‌صورت جدی وارد عرصه شود، این ترکیب می‌ تواند خروجی‌های بهتری را به‌ دنبال داشته باشد، اذعان داشت:« دولت یازدهم سعی کرده که اگر تصمیمات مساعد و خوبی نمی‌ گیرد، حداقل تصمیمات نامساعدی هم نگیرد. دولت سعی دارد اگر ظرفیت مناسبی برای وضع قوانین جدید یا ایجاد شرایط خوب برای کسب ‌و‌کار فراهم نیست، حداقل از آسیب زدن و متشنج کردن فضای کسب ‌و‌کار جلوگیری کرده و بی ‌قاعدگی این فضا را کم کند. در مجموع دولت سعی کرده آرامش را به فضای کسب‌ و ‌کار بازگرداند و می‌ توانید نتایج آن را در قالب همین بهبودها مشاهده کرد، اما این کافی نیست و یک بستر اولیه است و باید در کنار آن فعالیت‌های ایجابی و اصلاحی نیز انجام شود.» او در ادامه گفت:« ما به مجموعه ‌ای از رفتارهای ایجابی و عملگرا هم احتیاج داریم. از سوی دیگر نگرشی در بین گروه‌های جدید اتاق‌های بازرگانی وجود دارد که نوعی از عمل‌ گرایی غیرسیاسی و عمل‌ گرایی اقتصادی است و بسیاری از منتخبان جزو فعالان حرفه ‌ای فضای کسب‌ و‌کار هستند. قاعدتا وجود این نگاه در اتاق بازرگانی به ‌عنوان پایشگر و عنصر پیش‌ برنده قانون بهبود مستمر محیط کسب‌ و‌کار، وضعیت بهتری را برای رتبه ‌بندی ایجاد خواهد کرد. رتبه ‌بندی در چارچوب کسب‌ و‌کار مفهوم مهمی است و اگر می‌خواهیم به رتبه ‌بندی‌های بین ‌المللی دست پیدا کنیم، باید خودمان با مفهوم رتبه‌ بندی در فضای کسب ‌و ‌کار بیشتر و بهتر آشنا شویم.»

فروزان فر می گوید:« در یک دوره اصلا رتبه‌ بندی ‌های بین ‌المللی کسب ‌و ‌کار را در کشور به رسمیت نشناختیم و هم ‌اکنون که آن را به رسمیت شناخته‌ ایم و در حال هدفگذاری در اصلاح و دستیابی به رتبه‌های برتر هستیم، باید بدانیم که بدون رفتارهای حرفه‌ ای در داخل کشور و بدون گردن نهادن به رتبه ‌بندی‌های حرفه ‌ای، فرصت ارتقا فراهم نمی‌شود. باید به صاحبان کسب‌ و‌کار آموزش دهیم و فضا را فراهم کنیم که متوجه این رتبه ‌بندی‌ ها باشند و بدانند که هر رفتار آنها در حوزه رتبه ‌بندی چه تاثیری می ‌گذارد. اتاق بازرگانی این کار را سالیان درازی است که کلید زده اما امیدواریم فضای جدیدی که در اتاق ایجاد شده، اجازه حرکت بیشتری را در این حوزه بدهد.»

منبع: اتاق تهران

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید