هیچ‌یک از سانتریفیوژهای فعال متوقف نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 179283
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 11:40
رییس، نایب رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با هدف نظارت بر اجرای برجام عصر روز شنبه از تاسیسات هسته‌ای نطنز (مجتمع غنی‌سازی شهید احمد

رییس، نایب رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با هدف نظارت بر اجرای برجام عصر روز شنبه از تاسیسات هسته‌ای نطنز (مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن) بازدید کردند.

به گزارش اتاق خبر، در پایان این بازدید علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به وظیفه این کمیسیون در ارائه گزارش‌های شش ماهه به مجلس از روند اجرایی برجام، بازدید از نطنز را در این راستا دانست.

بروجردی با تاکید بر اهمیت نقطه نظرات مقام معظم رهبری در اجرای برجام که طی آن بر ملاحظات دهگانه شورای عالی امنیت ملی و مصوبه مجلس شورای اسلامی صحه گذاشته‌اند، اظهار کرد: این مسئله مسئولیت مجریان برجام را بسیار سخت کرده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: با توجه به بند 3 و 4 نقطه نظرات ایشان، اقدامات مربوط به این بندها هنگامی آغاز خواهد شد که آژانس پرونده موضوعات گذشته و حال PMD را مختومه اعلام نماید. لذا چون ما در مرحله قبل از آن هستیم، هیچ اتفاقی در فردو و اراک واقع نشده است و این را انشاء‌الله از نزدیک خواهیم دید و به اطلاع ملت بزرگ ایران خواهیم رساند.

بروجردی تصریح کرد: آنچه ما شاهد بودیم این است که از مجموع سانتریفیوژهای فعال هیچ‌یک متوقف نشده و فعالیت‌ها کما‌فی‌السابق ادامه دارد. هرچند تعداد 6000 ماشین سانتریفیوژ غیرفعال که تاکنون هیچگاه گازدهی نشده‌، جمع‌آوری شده‌اند.

بروجردی فعالیت‌های دانشمندان و متخصصان این حوزه را که بسیار خاموش و در شرایط سخت و طاقت‌فرسا گام‌های بزرگی در توسعه علوم و فناوری هسته‌ای بر می‌دارند، بسیار قابل تقدیر دانست و گفت: امروز این دانش در مغز دانشمندان ایرانی نهادینه شده و هیچ‌یک از قدرت‌هایی که تاکنون بارها تهدید کرده‌اند، نمی‌توانند نسبت به این دژ مستحکم خللی وارد کنند.

وی افزود: تلاش‌های گسترده‌ای که از طریق اقدامات تخریبی و جاسوسی انجام داده‌اند، به فضل الهی با هنرمندی و اشراف مسئولان اطلاعاتی خنثی شده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به سیاست راهبردی ایران، استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را از افتخارات ملی کشور دانست و فتوای مقام معظم رهبری رادر کنار تعهد به NPT یک تحقق منحصر به فرد در میان کشورهای دارای فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خواند و افزود: انشاء الله این راه در آینده با افتخار ادامه خواهد یافت.

بروجردی وظیفه این کمیسون تخصصی را رصد اجرای دقیق منویات و نظرات مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: علاوه بر این مجلس بارها در بیانیه‌های متعدد حمایت همه جانبه خود را از تمامی کسانی که در این عرصه مهم ملی فعالیت می‌کنند، اعم از دانشمندان و تیم مذاکره‌کننده، را اعلام نموده است. وی ابراز امیدواری کرد این روند با فضل الهی و حمایت مقام معظم رهبری و شورای عالی امنیت ملی به عنوان بازوی عملی در بعد تخصصی ادامه یابد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید