ایتالیا شریکی مطمئن با صنایعی متنوع | اتاق خبر
کد خبر: 179535
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 20:00
محمد مهدی رئیس زاده
محمد مهدی رئیس زاده عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در مورد حضور هیات های بازرگانی ایتالیایی در ایران با بیان اینکه هیات های مختلف و زیادی از این کشور به...
محمد مهدی رئیس زاده عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در مورد حضور هیات های بازرگانی ایتالیایی در ایران با بیان اینکه هیات های مختلف و زیادی از این کشور به ایران آمده اند حضور هیات اخیر را با 380 شرکت و نماینده بزرگترین هیات بازرگانی خواند که تاکنون به ایران آمده است.

رئیس زاده در گفت و گویی که با اتاق خبر داشت در مورد حضور این هیات و بخش های مورد مذاکره، مذاکرات شرکت های ایتالیایی را بیشتر در مورد تجهیزات پزشکی و دارویی، نفت و گاز و پتروشیمی دانست. وی در مورد همکاری های اقتصادی ایتالیا با ایران در دوران تحریم گفت: در دوران تحریم علیرغم سخت گیری های بین المللی شرکت های ایتالیایی تا حدودی همکاری های خود را با طرف های ایرانی خود ادامه دادند و از نظر ماهیت صنایع ایتالیایی، این کشور بیشتر محل توسعه صنایع کوچک و متوسط است. مشاور بانکی اتاق ایران در پاسخ به سوالی در مورد علت توجه زیاد به هیات ایتالیایی گفت: تنوع صنایع در ایتالیا، تنوع زیاد صنایع کوچک و متوسط و وجود کنفدراسیون قوی که در حدود 650 اتحادیه و 350000 عضو باعث شده است که این هیات بازرگانی مورد توجه زیادی قرار بگیرد. در صورتی که به آمار تراز تجاری این دو کشور در سالهای گذشته نگاه کنید، متوجه می شوید که این کشور همواره در کنار آلمان جز یکی از دو شریک عمده تجاری ایران در اروپا بوده است. هیات ایتالیایی که به ایران آمده، در مقایسه با هیات های تجاری کشورهای دیگر از نظر تعداد و تنوع بی نظیر بوده و ما باید از این فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را کنیم. رئیس زاده با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور اجازه ورود محصولات مصرفی را به کشور نمی دهد گفت: ما بیشتر به دنبال مواردی مانند مشارکت، تولید مشترک و حتی فاینانس هستیم. علت این امر به دلیل کاهش قیمت نفت است که به کشور اجازه نمی دهد که مانند گذشته در زمینه اقتصادی و واردات عمل کند. وی از ایتالیا به عنوان یک شریک تجاری مطمئن برای ایران نام برد و از رابطه تجاری با این کشور به عنوان یک اولویت در پسا تحریم دفاع کرد. رئیس زاده در پایان در مورد انتقال تکنولوژی به کشور توسط ایتالیایی ها با ذکر مثالی در مورد صنعت نساجی و دیدار افراد فعال این صنعت از صنایع نساجی ایتالیا، با بیان اینکه اولویت ارتباط تجاری با انتقال تکنولوژی و آموزش است گفت: ایتالیایی ها سابقه خوبی در مورد همکاری با ایران دارند. این کشور در زمان تحریم نیز مسائل آموزش و ارائه خدمات را به ایران قطع نکردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید