تورم نقطه‌ای؛ ۹ درصد | اتاق خبر
کد خبر: 179841
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 21:20
مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی کشور در پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل را ۱۲.۵ درصد و تورم نقطه به نقطه را ۹ درصد اعلام کرد. ...
مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی کشور در پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل را ۱۲.۵ درصد و تورم نقطه به نقطه را ۹ درصد اعلام کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در آبان ماه سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد. شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در آبان ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۲۷.۳ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۹.۰ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۰.۳درصد) کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به آبان ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۱۲.۵ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مهرماه ۱۳۹۴ (۱۲.۷درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۴۳.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۶ درصد کاهش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۰.۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۶ درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۱ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۱.۵ درصد است. شاخص گروه عمده "خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات" نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۹ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱.۰ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۴ (۱۱.۱درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در آبان ماه ۱۳۹۴ به رقم ۲۱۶.۳ رسید که ۰.۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده "کالاهای غیرخوراکی و خدمات" نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۷ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آبان ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۳.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۴ (۱۴.۱درصد) کاهش یافته است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید