شرایط مطلوبی برای گسترش مناسبات اقتصادی تهران و رم وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 179950
تاریخ انتشار: 10 آذر 1394 - 03:05
رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا گفت که بعد از توافق ژنو تا کنون چهار هیات اقتصادی، صنعتی و تجاری ایتالیا با هدف همکاری مشترک و سرمایه گذاری به ایران سفر کرده اند و شرا...

رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا گفت که بعد از توافق ژنو تا کنون چهار هیات اقتصادی، صنعتی و تجاری ایتالیا با هدف همکاری مشترک و سرمایه گذاری به ایران سفر کرده اند و شرایط مناسبی برای گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور وجود دارد.

احمد پورفلاح عصر دوشنبه در نشستی با فعالان تجاری و اقتصادی استان البرز و درجریان بازدید از دو واحد بزرگ تولیدی و صنعتی در شهرستان ساوجبلاغ، افرود: هیات هایی که تا کنون به ایران سفر کرده اند، تولید خودرو، ریسندگی، نساجی، لوازم خانگی، کاشی، سرامیک را از جمله زمینه های فعالیت های این شرکت های تجاری اعلام کرده اند. وی خاطرنشان کرد: کشور ایتالیا از دیر باز در برخی از زیرساخت های صنعتی ایران فعال بوده و بر خلاف برخی از کشورهای غربی در مسیر فعالیت اقتصادی با ایران دچار هیجانات سیاسی نشده است. وی ادامه داد: ایتالیا بزرگترین وارد کننده نفت از ایران در اروپاست و بسیاری از رشته های صنعتی ایران مثل فولاد، سنگ، نساجی، لوازم خانگی، کفش، چرم و غذا توسط ایتالیایی ها تاسیس شده است. پورفلاح خاطرنشان کرد: استفاده از فرصت حضور ایتالیایی ها در ایران برعهده سیاست گذاران و برنامه ریزان و تجار ایرانی است. ما باید برای گرفتن بهترین نتیجه از این رفت و آمدها برنامه داشته و صرفا خریدار نباشیم و کار مشترک و رشد صادرات را در برنامه ها و سیاست ها دنبال کنیم. وی با اشاره به اینکه رفت و آمد هیات های تجاری به طور قطع برای فراهم کردن زیرساخت ها ضروری است، گفت: اگر مسائل بالادستی مثل ارتباطات بانکی و سوئیفت حل شود و راه پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی تسهیل می شود. یک عضو بخش بین الملل اتاق ایتالیا و ایران در رم نیز در جریان این بازدید، اظهار کرد: دست اندرکاران ایتالیا برای همکاری با صنعت ایران ابراز علاقه کرده و خواهان مشارکت در سرمایه گذاری در ایران هستند. آنجلا جردانا اظهار کرد: ایتالیا همچنین برای فعالیت در زمینه های بازرگانی، تجاری و همکاری های مشترک آمادگی دارد. جوانی زکو یکی دیگر از صنعتگران ایتالیایی نیز در این بازدید خاطرنشان کرد:ایران یک کشور صنعتی پیشرفته در خاورمیانه محسوب می شود و ما امیدواریم بعد از لغو تحریم ها همکاری مشترک بستر سازی شود زیرا این همکاری ها به نفع هر دو کشور خواهد بود.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید