پشتیبانی از کنسول PSP به‌زودی به‌پایان می‌رسد | اتاق خبر
کد خبر: 181038
تاریخ انتشار: 10 آذر 1394 - 20:35
شرکت سونی اعلام کرد که فروش دیجیتالی بازی‌های کنسول دستی PSP از سال آینده خاتمه پیدا می‌کند و کاربران نمی‌توانند به وسیله‌ی‌ این کنسول به فروشگاه آنلاین سونی دسترس...

شرکت سونی اعلام کرد که فروش دیجیتالی بازی‌های کنسول دستی PSP از سال آینده خاتمه پیدا می‌کند و کاربران نمی‌توانند به وسیله‌ی‌ این کنسول به فروشگاه آنلاین سونی دسترسی داشته باشند.

اتاق خبر - شرکت سونی اعلام کرد که کاربران از سال 2016 نمی‌توانند از طریق کنسول PSP به فروشگاه آنلاین سونی دسترسی داشته باشند و برای کنسول خودشان بازی بخرند. این شرکت اعلام کرد که کاربران از اسفند ماه نمی‌توانند بازی‌های دیجیتالی برای این کنسول خریداری کنند. البته سونی اعلام کرد که کاربران از طریق کامپیوترهای شخصی،‌ پلی‌استیشن3 یا پلی‌استیشن ویتا می‌توانند به فروشگاه PSP دسترسی داشته باشند. کاربران می‌توانند بازی‌های PSP را به وسیله کامپیوترهای شخصی، پلی‌استیشن3 یا پلی‌استیشن ویتا دانلود وسپس آن را به PSP منتقل کنند. همچنین تمام خریدهایی که کاربران انجام می‌دهند در حساب کاربری افراد باقی می‌ماند و کاربران می‌توانند از طریق پلتفرم‌های مختلف به بازی‌های خودشان دسترسی داشته باشند. کنسول بازی PSP در سال 2004 در کشور ژاپن عرضه شد و به عنوان اولین کنسول دستی شرکت سونی به شمار می‌رود. این کنسول دستی توانایی پخش فیلم از طریق دیسک‌های UMD را داشت و کاربران می‌توانستند برنامه‌های مختلفی را به صورت دیجیتالی روی آن نصب کنند. کنسول PSP تا سال 2014 تولید شد و توانست به فروش 82 میلیون دستگاه دست پیدا کند.

منبع: دیجی کالا مگ

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید