ضرورت آموزش‌های همگانی پیشگیری از حوادث توسط دستگاه‌های اجرایی شادگان | اتاق خبر
کد خبر: 181270
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 02:30
سرپرست جمعیت هلال احمر شادگان بر ضرورت آموزش‌های همگانی در راستای پیشگیری از حوادث و بلایای طبیعی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان تأکید کرد....

سرپرست جمعیت هلال احمر شادگان بر ضرورت آموزش‌های همگانی در راستای پیشگیری از حوادث و بلایای طبیعی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان تأکید کرد.

فریبرز تامرادی در حاشیه عملیات مانور زلزله، مهمترین محور مانور زلزله در مدارس را آموزش دانست و اظهار کرد: این آموزش‌ها باید فراگیر‌، هدفمند‌ و مستمر باشد و ماهانه اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه این مانور در همه مدارس با هدف آشنایی دانش آموزان با پدیده زلزله انجام می‌شود، افزود: مانور زلزله امسال در دبیرستان مدرسه آزادگان این شهر با حضور مسئولان شهرستانی انجام گرفت.

سرپرست جمعیت هلال احمر شادگان در ادامه، هدف از برگزاری این مانور را استفاده از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های اجرایی در ارتقای ایمنی در سطح مدارس شهرستان عنوان  کرد و گفت: اجرای نمادین این مانور باید اثربخش بوده و دانش آموزان بتوانند در زمان وقوع حادثه، آسیب‌ها را به حداقل رسانده و علاوه بر آن آموزش‌هایی که می‌بینند را به خانواده‌های خود نیز انتقال دهند.

دبیر ستاد بحران شهرستان شادگان با بیان اینکه مدرسه محوری از اصولی است که در برنامه‌ریزی شهری بر آن تاکید شده است، افزود: انتخاب مدارس صرفا به خاطر اجرای مانور نیست بلکه هدف آموزش برای پیشگیری و نجات جان انسان‌هاست.

تامردادی در پایان، بر ضرورت آموزش‌های همگانی در راستای پیشگیری از حوادث و بلایای طبیعی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان تأکید و ابراز امیدواری کرد: تا با ایجاد حساسیت در مدارس در برابر زلزله همواره شاهد مدارسی ایمن در سطح شهرستان باشیم.

منبع: فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید