گروه های ضد جنگ در برابر پارلمان انگلیس تجمع اعتراضی برپا می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 181566
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 10:00
اتاق خبر - گروه های مدنی ضد جنگ شامگاه امروز (چهارشنبه) و همزمان با نشست مجلس عوام در مورد گسترش حملات هوایی انگلیس در سوریه، در برابر ساختمان پارلمان واقع در قلب لندن ...
اتاق خبر - گروه های مدنی ضد جنگ شامگاه امروز (چهارشنبه) و همزمان با نشست مجلس عوام در مورد گسترش حملات هوایی انگلیس در سوریه، در برابر ساختمان پارلمان واقع در قلب لندن تجمع اعتراضی برگزار می کنند.

 گروه مدنی 'ائتلاف توقف جنگ ' که از مواضع جرمی کوربین رهبر حزب کارگر حمایت می کند، شامگاه سه شنبه در اطلاعیه ای از مردم انگلیس خواسته است که در اعتراض به دخالت نظامی در سوریه در برابر ساختمان پارلمان تجمع کنند. در این اطلاعیه گفته شده است: ما مخالف طرح دولت کامرون برای ورود به چهارمین جنگ بی هدف و خون بار در طی چهارده سال گذشته هستیم . این تشکل مدنی تصریح کرد: این را می دانیم که شماری از مردم غیرنظامی پیش از این در سوریه کشته شده اند که مرگ برخی از آنها ناشی از بمباران هواپیماهای غربی بوده است. ائتلاف توقف جنگ همچنین از مردم انگلیس خواسته است که نمایندگان پارلمان را مجاب به دادن رأی مخالف به حضور لندن در ائتلاف ضد داعش در سوریه کنند. فراخوان برای برپایی تجمع اعتراضی در شامگاه روز چهارشنبه درحالی صورت می گیرد، که شماری زیادی از اعضای گروه های ضد جنگ و صلح طلب و عامه مردم انگلیس شامگاه سه شنبه گذشته نیز در اعتراض به تصمیم دولت دیوید کامرون برای دخالت نظامی در سوریه، اقدام به برپایی تجمع در برابر پارلمان این کشور کردند. شمار زیادی از مردم به رغم حضور گسترده نیروهای پلیس، در برابر پارلمان تجمع کردند و شعارهای چون 'سوریه را بمباران نکنید' سر دادند. تظاهرکنندگان همچنین پلاکاردهای که بر روی آنها شعارهایی در مخالفت با دخالت نظامی انگلیس در سوریه و بمباران این کشور نوشته شده بود، در دست داشتند. مجلس عوام انگلیس قرار است امروز ( چهارشنبه ) درخصوص مشارکت این کشور در پیوستن به ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا رأی گیری کند. مذاکرات و پرسش و پاسخ ها در مورد سوریه در مجلس عوام از ساعت 11:30 بامداد به وقت لندن آغاز می شود و رأی گیری در مورد طرح کامرون در ساعت 22:30 چهارشنبه شب به وقت محلی برگزار خواهد شد. کامرون از نمایندگان انگلیس خواسته است از تلاش وی برای شکست دادن داعش به عنوان بخشی از یک راهبرد گسترده تر برای ایجاد مصالحه سیاسی در سوریه حمایت کنند. نخست وزیر انگلیس همچنین گفته است که این اطمینان خاطر را دارد که 'اکثریت نمایندگان مجلس عوام' از پیشنهاد گسترش حملات هوایی علیه مواضع گروه داعش در سوریه حمایت خواهند کرد. در لایحه پیشنهادی دولت کامرون در مورد گسترش حملات هوایی انگلیس در سوریه عنوان شده است: این اقدام نظامی تنها بخشی از راهبرد گسترده علیه داعش شمرده می شود. در این لایحه همچنین تصریح شده است که اعزام نیروی زمینی بخشی از این راهبرد دولت کامرون بشمار نمی آید و حملات هوایی انگلیس تنها محدود به گروه داعش در سوریه خواهد بود. به گزارش منابع انگلیسی، در صورت تصویب این لایحه از سوی مجلس عوام ، نخستین جنگنده های انگلیس احتمالا تا پایان این هفته برای حمله به مواضع داعش در سوریه به پرواز درخواهند آمد.

منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید