کار ساخت خط لوله گاز ترکیه متوقف یا لغو می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 181658
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 13:10
دو منبع آگاه در شرکت گازپروم روسیه به رویترز گفته‌اند که کار ساخت خط لوله گاز اروپا از میان خاک ترکیه احتمالاًٌ برای تنبیه آنکارا به خطرا سرنگون کردن سوخو 24، متوقف ی

دو منبع آگاه در شرکت گازپروم روسیه به رویترز گفته‌اند که کار ساخت خط لوله گاز اروپا از میان خاک ترکیه احتمالاًٌ برای تنبیه آنکارا به خطرا سرنگون کردن سوخو 24، متوقف یا معلق می‌شود.

 
 به گزارش اتاق خبر به نقل از  فارس، گویا اقدامات تنبیهی روسیه بر علیه دولتی که جنگنده سوخو 24 این کشور را ساقط کرد، پایان ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، دو نفر از منابع آگاه در شرکت نفت و گاز روسیه «گازپروم» به خبرنگاران گفته‌اند که احتمالاً بخاطر تنش روابط در سایه سقوط جنگنده ترکیه، کار ساخت خط لوله اروپا در ترکیه متوقف خواهد شد؛ بنا بود این خط لوله، گاز روسیه را پس از گذشتن از خاک ترکیه به جنوب شرق اروپا صادر کند.

یکی از منابع مطلع که البته نمی‌خواسته نامش فاش شود گفته: «انتظار داریم که رئیس دولت، همانگونه که خیلی هم محتمل است، دستور توقف (کار ساخت) خط لوله ترکیه را صادر کند یا بگونه‌ای بحث تعویق ساخت آن را مطرح کند.»

منبع بی‌نام دوم گفته: «ما هنوز امیدواریم که (کار ساخت) خط لوله ترکیه به این که کاملا متوقف شود، چند سال به تعویق بیافتد.»

با تیرگی روابط روسیه و اوکراین بر سر حمایت مسکو از روس‌تباران استقلال‌طلب شرق این کشور، روابط گازی مسکو-کی‌یف هم تیره شد و اروپا برای تأمین گاز روسی خود که از مسیر نامطمئن اوکراین پمپاژ می‌شد، به فکر افتاد.

در شهریور ماه امسال چند شرکت اروپایی موافقت کردند که گاز روسیه از طریق ترکیه به آلمان و سپس به دیگر مناطق اروپا صادر شود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید