مشکلات کشاورزان ۲ منطقه محروم خراسان بررسی شد | اتاق خبر
کد خبر: 181682
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 14:02
معاون وزیر جهاد کشاورزی از بررسی مشکلات کشاورزان ۲ شهرستان محروم در خراسان رضوی طی سفر به این مناطق خبر داد و گفت: مقرر شد به هر کدام از این ۲ شهرستان ۲ هزار تن اختصاص

معاون وزیر جهاد کشاورزی از بررسی مشکلات کشاورزان ۲ شهرستان محروم در خراسان رضوی طی سفر به این مناطق خبر داد و گفت: مقرر شد به هر کدام از این ۲ شهرستان ۲ هزار تن اختصاص داده شود تا در اختیار دامداران خرد قرار گیرد.

 
به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس حسن رکنی با اشاره به سفری به استان خراسان رضوی، گفت: بطور معمول در راستای رسیدگی به مشکلات کشاورزان و دامداران استان‌های مختلف سفرهایی انجام می‌دهیم که در سفر دیروز به منطقه خواف و رشتخواران واقع در استان خراسان رضوی سفری داشتیم.

وی با بیان اینکه این خواف و رشتخواران جزء شهرستان‌های کم برخوردار کشور به شمار می‌رود، افزود: دیروز با تعدادی از دامداران و مخاطبین بخش کشاورزی در دو شهرستان مذکور دیداری داشتیم که مقرر شد تا برای حل مشکل تأمین علوفه دامداران این مناطق از طریق شرکت پشتیبانی امور دام نیازهای آنان تأمین شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: بازپرداخت هزینه علوفه دریافت پس از 6 ماه و فروش محصول است و برای مدت بازپرداخت مبلغ خرید علوفه با شرکت پشتیبانی امور دام رایزنی می‌شود.

وی افزود: براین اساس مقرر شد تا به هر کدام از این دو شهرستان 2 هزار تن جو داده شود و در اختیار دامداران خرده پا قرار گیرد.

رکنی اظهار داشت: همچنین در جلساتی که در این دو شهرستان برگزار شد مقرر شد تا شرکت پشتیبانی امور دام برای حل مشکل تولید‌کنندگان مرغ بخش مازاد تولیدات در این دو شهرستان را خریداری کند.

وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام دائما در حال خرید مازاد مرغ بازار است، گفت: ممکن است در برخی مناطق که دسترسی کمتری به آنها بوده این موضوع کاملا عملیاتی نشده باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: همچنین برای رفع مشکلات تأمین آب برخی واحدهای دامپروری سنتی قرار شد تا با تشکیل کارگروهی متشکل از همکاران امور آب و جهاد کشاورزی و فرماندهی نسبت به رفع این مشکلات اقدام شود.

رکنی همچنین بیان داشت: در جلساتی که در این دو شهرستان برگزار شد در راستای خرید دام‌های پروار عشایر که قابلیت عرضه به شرکت پشتیبانی امور دام را دارند هم تصمیماتی اتخاذ شد و بر این اساس مقرر شد تا در صورت اعلام آمادگی عشایر بخشی از محصول مازاد آن‌ها توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شود.

 
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید