مجلس به چهار وزیر پیشنهادی رای اعتماد داد | اتاق خبر
کد خبر: 2548
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1390 - 15:07
مهدی غضنفری وزیر اسبق وزارت بازرگانی که از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی وزارتخانه جدید صنعت ،معدن و تجارت معرفی شده بود ؛ با کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس به عنوان اولین وزیر وزارتخانه جدید معرفی شد. وزارتخانه "صنعت، ‌معدن و تجارت" از ادغام دو وزارتخانه "صنایع و معادن" و "بازرگانی" براساس ماده ۵۳ لایحه برنامه پنجم توسعه بوجود آمده است. غضنفری پیش از این برای وزارت بازرگانی رای اعتماد از مجلس هشتم گرفته بود. گفتنی است نمایند گان با  ۲۱۸رای موافق،‌  ۲۰رای مخالف و  ۷ رای ممتنع از مجموع  ۲۴۶رای ماخوذه به وزارت "غضنفری رای اعتماد دادند.در جریان بررسی رای اعتماد به "غضنفری"‌ هیچ نماینده‌ای به عنوان مخالف سخن نگفت. در زمان آغاز بررسی صلاحیت ۴ وزیر پیشنهادی اعلام شده بود که بر اساس قرعه کشی صورت گرفته "محمد دهقانی" نماینده چناران و طرقبه  و "مصطفی کواکبیان" به عنوان مخالف و "علی بروغنی" به عنوان موافق سخن خواهند گفت؛‌ اما به دلیل اینکه هیچ مخالفی سخن نگفت، نماینده‌ای هم به عنوان موافق به بیان نظرات خود نپرداخت و فقط وزیر پیشنهادی به دفاع از برنامه های خود پرداخت.

نمایندگان در جلسه علنی امروز همچنین با  ۲۱۶رای موافق،‌ ۲۲رای مخالف و  ۷رای ممتنع از مجموع   ۲۴۶رای ماخوذه به وزارت "رستم قاسمی" برای وزارت نفت رای مثبت دادند.

در جریان بررسی رای اعتماد به "قاسمی"‌،‌ "علی مطهری" نماینده تهران به عنوان مخالف و "حشمت الله فلاحت پیشه" نماینده اسلام آباد غرب و "علی لاریجانی" نماینده قم به عنوان موافق وزارت گزینه پیشنهادی رئیس جمهور سخن گفتند.

"علی اکبر اولیاء" نماینده یزد نیز که قصد داشت به عنوان مخالف وزارت "قاسمی" سخن بگوید، اعلام کرد که نمی خواهد به عنوان مخالف سخن بگوید.

در جریان بررسی به صلاحیت ۴ وزیر پیشنهادی" محمدعباسی " نیز موفق شد با  ۱۶۵رای موافق،‌  ۶۱رای مخالف و  ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۴۶ رای ماخوذه به عنوان نخستین وزیر "ورزش و امور جوانان" جمهوری اسلامی ایران از مجلس رای اعتماد بگیرد.

وزارتخانه "ورزش و امور جوانان" از ادغام دو سازمان "تربیت بدنی" و "امور ملی جوانان" بوجود آمده است.

لازم به ذکر است ؛رئیس جمهور در تاریخ ۵مردادماه "عبدالرضا شیخ الاسلامی"، ‌"رستم قاسمی"، ‌ "محمد عباسی" و"مهدی غضنفری" را به عنوان گزینه‌های پیشنهادی خود برای وزارتخانه‌های "کار، ‌تعاون و رفاه اجتماعی"، "نفت"، ‌"ورزش و امورجوانان" و "صنعت، ‌معدن و تجارت" به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد که هر چهار نفر موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شدند.

انتهای پیام  
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید