صرفه‌جویی به شرط افزایش قیمت برق اتفاق می‌افتد | اتاق خبر
کد خبر: 300282
تاریخ انتشار: 15 آذر 1394 - 15:02
مدیرعامل شرکت تولید برق عسلویه گفت: اگر قیمت برق واقعی شود قطعا صرفه‌جویی در نحوه‌ مصرف صورت می‌گیرد، لذا باید در شرایط فعلی این مهم اتفاق بیفتد.

مدیرعامل شرکت تولید برق عسلویه گفت: اگر قیمت برق واقعی شود قطعا صرفه‌جویی در نحوه‌ مصرف صورت می‌گیرد، لذا باید در شرایط فعلی این مهم اتفاق بیفتد.

 

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا عزیز‌الله حاج‌ولی ، با بیان این‌که وزارت نیرو و یا هر سازمانی که بخواهد تولید برق داشته باشد یک مجموعه اقتصادی است، اظهار کرد: قیمت تمام شده هر مترمکعب آب که از طریق شیرین‌سازی به وجود می‌آید حدود چهار هزار تومان است که این مبلغ باید به نحوی تامین شود.

 

وی ادامه داد: مبلغی که از مردم گرفته می‌شود به مراتب کمتر از این میزان است، لذا باید تمهیدات اساسی درباره‌ی این مهم صورت بگیرد.

 

مدیر عامل شرکت تولید برق عسلویه با اشاره به قانون سال 87 اظهار کرد: تا سال 1387 مابه‌التفاوت قیمت آب و برق در بودجه وزارت نیرو لحاظ می‌شد و دولت این میزان را تامین می‌کرد.

 

حاج‌ولی ادامه داد: تولید هر کیلووات ساعت برق بدون احتساب سوخت برای وزارت نیرو 45 تومان ضرر دارد که همین مساله نیز موجب ایجاد بدهی 32 هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه شده است.

 

وی با بیان این‌که هرچه زمان به این روال پیش برود میزان این بدهی نیز سنگین‌تر می‌شود، تصریح کرد: تا زمانی که قیمت واقعی نشود وضعیت به همین روال است، لذا باید فکری اساسی برای این مساله اندیشیده شود.

 

مدیر عامل شرکت تولید برق عسلویه با اشاره به اهمیت نحوه‌ی مصرف برق اظهار کرد: تا زمانی که قیمت برق افزایش پیدا نکند و اهمیت آن برای مردم مهم نشود صرفه‌جویی صورت نمی‌گیرد.

 

حاج‌ولی گفت: باید به سمتی پیش برویم که نه تنها برای آب و برق بلکه برای همه چیز به قیمت واقعی برسیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید