دانشجو ضد مثلث شوم استعمار، استبداد و استثمار است | اتاق خبر
کد خبر: 300361
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 10:43
نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجو ضد مثلث شوم استعمار، استبداد و استثمار است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، کمال‌الدین پیرمؤذن عصر امروز در دیدار با جمعی از دانشجویان در اردبیل در آستانه روز دانشجو، اظهار کرد: حفظ روحیه ضد استکباری دانشجویان یکی از ابعاد ارزشمند جامعه دانشجویی است که با تقویت و توانمندی‌ آن می‌توان حرکت‌ها و ترفندهای خبیث استکبار را به نقطه ذلت و نابودی کشاند.

وی تصریح کرد: فرصتی مغتنم برای ادای احترام و تکریم نسبت به منزلت والای آگاهی‌بخشی، خردورزی و دانش‌اندوزی در جامعه پیش آمده که جا دارد یوم دانشجو را گرامی بداریم.

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی متذکر شد:‌ این روز یادآور خروش اعتراض دانشجویان در برابر دیکتاتوری شاه و ایادی استکبار است که امیدواری در تداوم این حرکت‌ها همچنان اصل جنبش دانشجویی و حرکت‌ آن به سمت عدالت‌خواهی و مبارزه با استکبار باشد.

پیرمؤذن افزود: امیدواریم مطالبات به حق سیاسی و صنفی دانشجویان به جد مورد توجه و رسیدگی صاحب‌منصبان قرار گرفته و دانشجویان همواره در کانون توجهات آنها قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: باید مراسم‌های سخنرانی در دانشگاه‌ها به خوبی و در کمال آزادی در قالب مفاد قانون اساسی برگزار شود تا با پاکسازی عناصر تندرو، خودسر و پرخاشگر در دانشگاه‌ها رفتارهای غیرقانونی تشنج‌آفرین در آیین‌های سخنرانی دانشگاه‌ها به حداقل برسد.

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:‌ عموم مسئولان امر به جد باید از حقوق دانشجویان صیانت کنند و با رفتارهای خودسرانه و عناصر اخلالگر خود حق‌پندار مجدانه برخورد قاطع با آنها به عمل آید.

وی ادامه داد: بدون تردید دانشگاه‌ها همواره در عرصه مقدرات جامعه ما جایگاهی برجسته و تأثیرگذار داشته و البته این نقش در برهه‌های احساس و سرنوشت‌ساز همچون پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و حماسه‌های سیاسی فراموش نشدنی نمایان‌تر است.

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: این مصداق بارز همان تعبیر بلند حضرت امام خمینی (ره) است که دانشگاه را باید مبدأ تحولات قلمداد کرد.

پیرمؤذن در ادامه افزود: از این رو در موقعیت بسیار حساس کنونی داخلی و خارجی حضور فعال و پرنشاط دانشگاه و نقش‌آفرینی کارسازتر آنها در عرصه‌های گوناگون به ویژه انتخابات پیش‌رو به مثابه یک درخواست ملی تلقی می‌شود.

وی تصریح کرد: هیچ جنبه‌هایی از ابعاد ملی، فرهنگی و سیاسی منزلت دانشگاه را نباید فدای جنبه‌های دیگر کند، چراکه دانشگاه همواره باید کانون دانش‌پژوهی، خردورزی، ژرف‌اندیشی،‌ نقد روشنگرانه و اندیشمندانه باشد.

پیرمؤذن تشریح کرد: هر عامل اخلالگر در این نقش‌آفرینی مغایر مصالح نظام و منافع ملی تلقی می‌شود و بدون تردید فضای عمومی حاکم بر دانشگاه‌ها و رویکرد اکثریت قاطع دانشجویان و همت عمومی تشکل‌های اصیل دانشجویی در راستای اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و تحقق خواسته‌های به حق ملی است.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس اضافه کرد:‌ بنابراین ضرورت دارد با نگرش اعتمادآمیز، امیدبخش و خوش‌بینانه تمام علاقمندان به سرنوشت کشور و نظام با برنامه‌ریزی درست و هدف‌گذاری صحیح آشنا شده و به آینده سازندگی این کشور امیدوار باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد:‌ هر اقدامی که زمینه‌ساز شکاف میان نظام، مردم و به ویژه دانشجویان را شود ضربه به ماهیت انقلاب اسلامی است.

پیرمؤذن تبیین کرد: ظاهراً بهانه‌جویی‌ها، دام‌گستری‌های گروه‌های خودسر و جریان‌های افراطی ناآگاهانه و آگاهانه در حق دانشگاه و دولت پایانی ندارد و باید به جد برخورد لازم انجام شود و دانشگاه باید تأثیرگذاری خود را در جامعه حفظ کند.

وی افزود: حرکت متعهدانه دانشجویی نشان می‌دهد که از بلوغ و عقلانیت کافی برخوردار است و باید با هرگونه افراط‌گری، خشونت‌آفرینی با هر نام و شعار در محیط‌های دانشجویی در برابر حق و مطالبات و مراسم‌های دانشجویان برخورد قاطع و عاجل انجام شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید