جنبش دانشجویی حقیقت‌جویی را نیز مدنظر قرار داده است | اتاق خبر
کد خبر: 300593
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 15:20
ابتکار:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی به واسطه دین می‌خواهند مردم را به زور وارد بهشت کنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی به واسطه دین می‌خواهند مردم را به زور وارد بهشت کنند.

  معصومه ابتکار در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که امروز(16آذر)، در دانشکده محیط زیست کرج برگزار شد، اظهار کرد: ‌برخی دین را ابرازی برای بهشتی کردن دیگران قرار داده‌اند.

 وی خاطرنشان کرد:‌ این افراد می‌خواهند به وسیله دین دیگران را به زور بهشتی کرده و آخرت آنها را تضمین کنند.

 ابتکار ادامه داد: دین صرفا برای بهشتی کردن مردم نیست بلکه هدف اصلی دین اعتلای حقیقت و حق‌طلب بارآوردن مردم است.

 وی اضافه کرد: دین راهی است که به انسان کمک می‌کند تا به خودشکوفایی برسد و از طریق این خود شکوفایی بتواند به خود و دیگران کمک کند.

 ابتکار توضیح داد:‌ تا زمانی که انسان سرمایه‌های درونی خود را نشناسد و شکوفا نکند نمی‌تواند دستی از دیگران بگیرد و برای جامعه مفید باشد.

 رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دین مسیری است که به انسان کمک می‌کند که به آزادگی برسد و از طریق آن به کرامت انسانی دست پیدا کند.

 وی اضافه کرد:‌ تا زمانی که انسان به آزادگی دست پیدا نکند نمی‌تواند کرامتی نهفته در وجودش را آشکار کند.

 این مسئول در ادامه به رسالت واقعی دانشجو اشاره کرد و گفت: مفهوم دانشجو با جستجوگری، استقلال طلبی، آزادی خواهی و استکبار ستیزی کامل می‌شود.

 رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: بدون شک کسانی که به دنبال حقیقت واقعی هستند به قدرت دست می‌یابند و از طریق این قدرت می‌توانند اهداف خود را محقق سازند.

 ابتکار خاطرنشان کرد:‌ کسانی که به دنبال معرفت واقعی هستند و پس از کسب آن به قدرت دست می‌یابند افرادی فروتن و متواضع هستند و به هیچ وجه خود را محور عالم نمی‌دانند.

 وی افزود: متاسفانه امروز برخی از کسانی که به قدرت می‌رسند به دلیل این که از موهبت معرفت بی‌بهره هستند فکر می‌کنند که هرکاری که انجام می‌دهند درست است و خود را عالم در تمام امور می‌دانند.

 ابتکار توضیح داد: جنبش دانشجویی ایران از ابتدا تاکنون در کنار علم آموزی کسب معرفت و حقیقت جویی را نیز مد نظر قرارداده است.

 وی ادامه داد: دانشجویان ایرانی همواره در تمامی صحنه‌ها حضور داشته‌اند و مطالبات به حق خود را اعلام کرده‌اند.

 این مسئول یادآورشد: دانشجویان در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی با نثار جان خود نشان دادند که همواره درکنار نظام هستند و اجازه نمی‌دهند که امنیت و آرامش کشور به خطر بیفتد.

 رئیس سازمان حافظت محیط زیست ادامه داد: بدون شک امروز به برکت خون این عزیزان است که ایران درمنطقه‌ای که از آشوب و جنگ به هم ریخته، در امینت کامل به سر می‌برد.

 ابتکار خاطرنشان کرد:‌ دانشجویان همواره در عرصه‌های فکری و نظری فعال بوده و با شناخت زمانه خود درمسیر تعیین شده حرکت می‌کنند.

 رئیس سازمان محیط زیست افزود:‌ این موقعیت‌شناسی باعث شده که دانشجویان درتمامی برهه‌ها به عنوان افرادی آگاه و تاثیرگذار شناخته شوند.

 وی یادآورشد: اگر مردم ایران به ویژه قشر روشنفکر که دانشجویان نیز جزئی از آنها به شمار می‌آیند بر اوضاع موجود مسلط نباشند، بدون شک شرایطی ایجاد می‌شود که دیگران بر کشور مسلط شوند.

 ابتکار دربخش دیگری از صحبت‌های خود با قدردانی از نرمش قهرمانانه تیم مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: نرمش قهرمانانه این تیم باعث شد تحریم‌های ناعادلانه و ظالمانه برداشته شود.

 رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با اقدام این تیم کشور، منافع ملی کشور حفظ شده و اهداف تعیین شده نیز محقق شده است.

 وی توضیح داد: این تیم با درایت خود توانست موضوعی که ممکن بود به راحتی موجب تنش ایران با سایر کشورها شود را مدیریت کند.

معصومه ابتکار گفت: بدون شک با توافقات انجام شده در آینده‌ای نزدیک شاهد رونق بیشتر فضای کار و تولید درجامعه خواهیم بود.

 ابتکار در بخش دیگری از صحبت‌های خود به دغدغه سازمان محیط زیست درخصوص اشتغال دانشجویان اشاره کرد و گفت: هرچند اشتغال‌زایی برای دانشجویان رشته‌های محیط زیست از وظایف سازمان نیست ولی مسئولان این سازمان دراین خصوص دغدغه دارند.

 این مسئول خاطرنشان کرد: بدون شک همه دانشجویان محیط زیست نمی‌توانند در بدنه دولت استخدام شوند بنابراین باید به دنبال راه‌های دیگری برای اشتغال آنها بود.

 وی گسترش شرکت‌های دانش بینان درحوزه فناوری‌های سبز‌، برگزاری استارت آپ ویکندهای سبز، برون‌سپاری برخی وظایف سازمان محیط زیست به بخش خصوصی را از راه‌های ایجاد اشتغال برای دانشجویان محیط زیست اعلام کرد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید