انتخاب رحمتی به عنوان بهترین بازیکن ۲ ماه اخیر و سیندرلا شدن فردوسی‌پور + فیلم | اتاق خبر
کد خبر: 300806
تاریخ انتشار: 17 آذر 1394 - 08:50
آنچه در برنامه نود گذشت
برنامه نود در حالی روی آنتن رفت که وزیر رفاه برای دومین بار قول داد مشکل فوتبالی‌ها را حل کند. همچنین مدیر تیم فوتبال امید در واکنش به یکی از کنایه‌های فردوسی‌پور، او را با «سیندرلا» مقایسه کرد!

اتاق خبر -  برنامه این هفته نود به بهترین بازیکن دو ماه اخیر فوتبال ایران اختصاص داشت که هفت گزینه کریم انصاریفرد، مهدی ترابی، خسوس، مهدی رجب زاده، مهدی رحمتی، کمال کامیابی نیا و حامد لک برای این نظرسنجی درنظر گرفته شده بودند.

گلایه فوتسالیست‌های ناشنوا و بیکاری بازیکنی با مدرک کارشناسی ارشد!
در ابتدای برنامه تصاویری از قهرمانی تیم فوتسال ناشنوایان در مسابقات جام جهانی پخش شد و علی اکبر احمدوند و رضایی دو بازیکن تیم ناشنوایان، اولین میهمانان این برنامه بودند. این دو بازیکن با گلایه از شرایط موجود و بی توجهی به جامعه ناشنوایان، خواستار پرداخت پاداش‌های معوقه شدند. رضایی در این خصوص گفت: چهار سال پیش که قهرمان جهان شدیم، رئیس جمهور وقت قول ۱۰۰ سکه پاداش به ما داد که فقط پنج سکه به ما دادند.

وی با بیان اینکه فوق لیسانس دارد و بیکار است، گفت: ما به کار نیاز داریم و از وزیر رفاه خواهش می‌کنم به این مشکل ما رسیدگی شود. از یک تیم ۱۴ نفره، ۱۲ نفر بیکار هستند.

رضایی همچنین ادامه داد: الان حاضریم با تیم ملی فوتسال ایران مسابقه بدهیم تا ببینیم مرد میدان کیست! البته این مسابقه باید در شرایط مساوی باشد مثلا بازیکنان تیم ملی هم پنبه در گوششان بگذارند.

سفر به بوشهر و کُری هواداران ایرانجوان و شاهین
آیتم «ایران نود» این هفته به فوتبال و فرهنگ بوشهر اختصاص داشت. با وجود اینکه شاهین و ایرانجوان در لیگ برتر حضور ندارند اما هواداران دو تیم همچنان پرشور به حمایت خود از این دو تیم ادامه می‌دهند. کُری خوانی هواداران دو تیم حتی در کوچه و بازار جالب توجه بود. تعصب یک خانواده به باشگاه شاهین به حدی بوده که نام پسر خود را شاهین و نام دختر خود را شهین گذاشته است!

طفره عباسی از صحبت درباره مذاکره با قلعه نویی
سعید عباسی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی روی خط برنامه نود آمد و درباره آخرین وضعیت تیم تراکتورسازی و استعفای تونی اولیویرا اظهار کرد: این استعفا را در جلسه هیات مدیره بررسی کردیم، ولی به جمعبندی نرسیدیم چون بحث بدهی های قبلی تونی بود که در فیفا مطرح شده بود. امیدواریم یک نشست دیگر با تونی داشته باشیم. از او خواستیم طبق قرارداد سر تمرین باشد و اگر به مسابقه ای هم رسیدیم، به کارش ادامه بدهد مگر اینکه جمعبندی به اینجا برسد که با استعفایش موافقت شود.

مدیرعامل تراکتورسازی درباره بلاتکلیفی تیم و اثر آن بر نتایج آینده تراکتورسازی تاکید کرد: ما همین الان از او می خواهیم اگر مشکلی ندارد، به کارش ادامه بدهد.

عباسی با خودداری از صحبت صریح درباره مذاکره با امیر قلعه نویی، گفت: در بخش مدیریتی باید همه چیز را پیش بینی کنیم. به هر حال در پیش بینی هیات مدیره گزینه‌هایی مطرح می شود ولی مهمترین بحث، نحوه جدایی تونی است.

دومین قول وزیر غیر ورزشی به ورزشی‌ها
ربیعی وزیر رفاه و تامین اجتماعی که چند هفته قبل قول داده بود مشکل یکی ازپیشکسوتان فوتبال را حل کند، اینبار هم در پیغامی به برنامه نود، قول داد که مشکل بازیکنان تیم فوتسال ناشنوایان را پیگیری کند.

حضور حبیب کاشانی و کنایه کی‌روش به خاکپور
حبیب کاشانی مدیر تیم امید یکی دیگر از میهمانان حضوری برنامه نود بود. او در بخشی از صحبت‌هایش به تعجب سرمربی تیم ملی از امکانات تیم امید اشاره کرد و گفت: در جلسه ‌ای که بنده، کارلوس کی‌روش و محمد خاکپور حضور داشتیم، آقای کی‌روش خطاب به خاکپور گفت که آیا چاه نفت پیدا کرده‌اید؟! شاید منظور کی‌روش من بودم. به سرمربی تیم ملی گفتم آن کسی که چاه نفت دارد، آبراموویچ است نه من! با این حال اعلام کردم هر کمکی برای تیم ملی از دستم بر بیاید، انجام می‌دهم.

وی درباره اختلاف‌های محمد مایلی کهن با کارلوس کی‌روش و اینکه چرا جلسه‌ای برای حل این مشکلات بین خاکپور و مایلی کهن با سرمربی تیم ملی نمی‌گذارد، اظهار کرد: این کاری است که فدراسیون باید انجام بدهد و خواسته قلبی ما هم هست. سابقه کی‌روش نشان می دهد که در جایگاه های مختلف فوتبال دنیا بوده است.

مدیر تیم امید با استقبال از سفر کی‌روش به قطر برای زیرنظر گرفتن عملکرد تیم امید در مسابقات انتخابی المپیک، تصریح کرد: چرا کی‌روش نباید به قطر بیاید؟ آمدن کی‌روش به قطر به نفع ماست چون به بازیکنان روحیه می دهد. در قرارداد کی‌روش هم آمده است که روی تیم امید نظارت کند ولی متاسفانه یک عده ای فضاسازی می کنند.

کاشانی افزود: از کفاشیان خواهش می کنم جلسه‌ای را در اینباره بگذارد. ما قصد دخالت در کار کی روش را نداریم. او قطعا آموزه های زیادی دارد چرا که صاحب نسل طلایی پرتغال و مربی «فیگو»ها بوده است.

کنایه عادل به قرارداد خاکپور و پاسخ عجیب کاشانی!
مدیر تیم امید با بیان اینکه پیش نویس قراردادها امضا شده و اصلاحات لازم صورت گرفته است، در پاسخ به این سئوال که آیا این قرارداد را فدراسیون می‌دهد یا خیرین؟ خطاب به عادل فردوسی پور گفت: الان شما طعنه می‌زنید؟ حقوق شما راخیرین می دهند یا صدا و سیما؟! شما (عادل فردوسی پور) مثل سیندرلا هستید که از ساعت ۱۲ به بعد لباست را عوض می کنی و شیطان می شوی! در هر صورت باید بگویم مبلغ قرارداد کادر فنی با فدراسیون است.

کاشانی درباره اینکه محمد مایلی کهن همیشه یکی از مخالفان برگزاری اردوهای خارجی بوده ولی حالا با اردوهای خارجی تیم امید مشکلی ندارد، گفت: آقای مایلی کهن یکی از مخالفان اردوی خارجی ما هم بود ولی ما داخل ایران زمین مناسب نداریم. ما شهرستان‌های مختلف هم رفتیم ولی زمین خوبی پیدا نکردیم.

لباس تیم ملی در رختکن آلکمار هلند
در ادامه، گزارشی ویژه از علیرضا جهانبخش در هلند پخش شد. جهانبخش در این گزارش به معرفی بخشهای مختلف باشگاه آلکمار پرداخت و قسمت های زیاد این باشگاه را نشان داد. وی با بیان اینکه وضعیتش در این تیم خوب است، گفت: هر روز ساعت ۸ صبح به باشگاه می‌رویم و صبحانه می‌خوریم؛ سپس کارهای بدنسازی انجام می دهیم و ساعت ۱۱ تمرین آغاز می‌شود. در نهایت هم ساعت ۱۳:۳۰ ناهار می خوریم و بعد به خانه بر می گردیم. تقریبا مثل یک کارمند هستیم.

یکی از بخشهای باشگاه آلکمار، اتاقی بود که لباس تمام بازیکنان در آن قرار داشت و در واقع اتاق شستشوی لباسها بود. جهانبخش در این اتاق لباس تیم ملی ایران را نشان داد که برای بایگانی و یادگاری در آلکمار، به این باشگاه داده بود.

پورعلی گنجی: با سلام و صلوات به عراق پنالتی زدم
مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم ملی هم آخرین میهمان نود بود. او درباره مسائل مختلف زندگی و فوتبالش صحبت کرد که گزیده آن در زیر می‌آید:

* قبل از جام ملتهای آسیا کی روش از من پرسید که آیا استرس دارم؟ من هم گفتم اگر بگویم استرس ندارم، دروغ است. کی روش هم به من گفت تو مقابل بنفیکا بازی کرده ای و می‌توانی بهترین عملکرد را داشته باشی. بعد از حرفهای کی‌روش اعتماد به نفسم رفت روی هزار!

* در بازی با سوئد مقابل زلاتان ابراهیموویچ بازی کردم. زلاتان که برای خودش «تیر برقی» است. هر کسی به این بازیکن برخورد کند، خرد می شود!

* در جام ملتهای آسیا، با سلام و صلوات به عراق پنالتی زدم!

* وقتی روی بازیکن عراق خطای پنالتی کردم، گفتم «یا خدا، ناراحتی ۷۰ میلیون نفر روی دوش تو افتاد»! برای همین گل قوچان نژاد به عراق بیشتر از گل خودم به من چسبید.

* دوران کودکی می رفتیم کنار ساحل والیبال ساحلی بازی می‌کردیم و برای همین خوب برای سر زدن در فوتبال خوب درجا می‌پرم.

* پیش خودم می گفتم اگر در بازی با سوئد خوب باشم از همانجا به فوتبال اروپا می روم که اینطور نشد.

* قبل از اینکه برای بازی در تیم تیانجین به چین بروم، حرف رضا شاهرودی را گوش کردم و با خودم تن ماهی، کنسرو و جوجه به چین بردم. سه ماه کارم همین بود که کنسروها را با برنج می‌خوردم. در کل سه، چهار کیلو وزن کم کردم.

* شهر تیانجین فقط یک ایرانی داشت. این ایرانی خلبان بود که او را نمی‌دیدم.

* بعد از فوت پدرم حتی کرایه اتومبیل هم نداشتم که از روستا به شهر بروم. همیشه سر راه می ایستادم تا یک آشنا رد بشود و مرا تا شهر برساند.

* بعد از پاس به تیم احسان ری رفتم. در آن مدت در یک اتاق کنار زمین زندگی می‌کردم و سه ماه ساندویچ می‌خوردم.

* جواد نکونام الگوی داخلی من بود. سبک فوتبالم به آقا جواد شبیه بود. البته آقاجواد کاپیتان بسیار خوبی بود. او یکبار سر بازی با بحرین سرم داد زد که با تمرکز بازی کنم. بعد از آن دیگر اشتباه نکردمدر فوتبال خارجی هم الگویم بالاک بود. البته می‌گویند سبک بازی‌ام در دفاع به راموس شبیه است، ولی راموس کجا و مرتضی کجا!

بررسی اتفاقات لیگ فوتسال و قول سرپرست تیم منصوری
بررسی اتفاقات هفته بیستم لیگ برتر فوتسال آخرین آیتم برنامه نود بود. در این هفته، دیدار شهید منصوری قرچک با گیتی پسند اصفهان به خاطر اعتراض تماشاگران و هجوم تعدادی از آنها به داخل زمین نیمه تمام ماند. تقوی سرپرست تیم منصوری هم روی خط برنامه آمد و گفت فردی که به سمت داور حمله کرد، در پایان مسابقه با زنجیر اعضای تیم منصوری را زده است. تقوی با اشاره به حساسیتهای بازی گیتی پسند با منصوری قول داد که در بازی سال آینده دو تیم در قرچک شاهد این اتفاقات نخواهیم بود!

رحمتی بهترین بازیکن دو ماه اخیر فوتبال ایران
در پایان برنامه و با نظر مخاطبان نود، مهدی رحمتی با ۴۶ و کمال کامیابی نیا با ۲۸ درصد به ترتیب به عنوان اول و دوم بهترین بازیکن دو ماه اخیر فوتبال ایران انتخاب شدند.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید