بهبود فضای کسب و کار منوط به اجرای درست قوانین است | اتاق خبر
کد خبر: 301160
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 14:45
محمود مستندی
محمود مستندی در گفت و گو با اتاق خبر:یکی از قوانین درست کشور، قانون پنجره واحد بود که متاسفانه در هیچ استانی عملی نشد؛ تا زمانی که قوانین از ضمانت اجرایی لازم برخوردار نباشند؛ شاهد هیچ گونه تغییری در اقتصاد کشور نخواهیم بود.

عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان با بیان اینکه رونق و بهبود فضای کسب و کار منوط به اجرای درست قوانین است، گفت: یکی از قوانین درست کشور، قانون پنجره واحد بود که متاسفانه در هیچ استانی عملی نشد؛ تا زمانی که قوانین از ضمانت اجرایی لازم برخوردار نباشند؛ شاهد هیچ گونه تغییری در اقتصاد کشور نخواهیم بود.

 محمود مستندی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: برای اجرایی شدن برنامه های توسعه لازم است که دولت عزم جدی و راسخی برای عملی شدن آن ها داشته باشد تا این برنامه ها صرفا  بر روی کاغذ نوشته نشوند.

 وی با اشاره به اینکه در راستای بهبود فضای کسب و کار، دولت باید اهتمام جدی برای حمایت از واحدهای تولیدی و اصلاح سیستم بانکی به منظور کاهش بهره داشته باشد، اذعان داشت: متاسفانه واحدهای تولیدی نه تنها از جانب دولت حمایت نشده اند بلکه همواره مورد کارشکنی و سنگ اندازی قرار گرفته اند که این امر باعث می شود تولیدکنندگان به دلالی روی آورند.

 مستندی در خصوص رکود حاکم بر اقتصاد کشور گفت:  این رکود به شدت اقتصاد را فلج کرده و بسیاری از کارخانجات به حالت تعطیلی درآمده اند.

 به گفته وی؛ در سال 2008 که آمریکا دچار بحران رکود شد؛ اوباما از کنگره مبلغ 900 میلیارد دلار درخواست کمک کرد که در نهایت به بازار تزریق شد. دولت ما هم باید منابع و بودجه ویژه ای را برای تولید درنظر بگیرد تا از شرایط فعلی خارج شویم.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: تا رسیدن به شرایط مطلوب بعد از تحریم تقریبا 1 سال و نیم زمان لازم است که در این دوره دولت باید تدابیری اتخاد کند تا واحدهای تولیدی فعالیت های خود را متوقف نکنند.

مستندی در خصوص چگونگی تقویت بخش خصوصی گفت: کشور باید حمایت های لازم و جدی را از بخش خصوصی انجام دهد و در این راستا کشور ترکیه را الگو قرار دهد. متاسفانه دولت در یک اقدام اشتباه خصولتی ها را در کشور تقویت کرد که نتیجه مورد نظر به دست نیامد.

عضو کمیسیون معدن اتاق ایران در رابطه با تفکیک وزارت بازرگانی از وزرات صنعت و معدن اظهار کرد: با این امر موافقم. چون ادغام باعث تضعیف این سه مجموعه به ویژه حوزه معدن شد و از آنجایی که تمام ساختمان ها و پرسنل باقی هستند مشکلی برای جداسازی وجود ندارد. 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید