تاکید 'ظریف' و 'اشرف غنی' بر ضرورت مبارزه قاچاق مواد مخدر | اتاق خبر
کد خبر: 301202
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 17:49
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه در آخرین برنامه کاری خود در سفر به پاکستان، با 'اشرف غنی' رییس جمهوری افغانستان دیدار کرد و دو طرف بر ضرورت مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر به عنوان دو معضل اساسی منطقه تاکید کردند.

به گزارش اتاق خبر، محمد جواد ظریف و اشرف غنی همچنین بر ضرورت فراهم شدن مقدمات تهیه سند جامع همکاری میان دو کشور تاکید کردند.
دو طرف ضمن مرور روابط دوجانبه و تاکید بر ضرورت گسترش همه جانبه مناسبات میان ایران و افغانستان، در خصوص مهم ترین مسائل منطقه ای بحث و تبادل نظر کردند.
شب گذشته ظریف با صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان نیز دیدار کرده بود.
ظریف که عصر روز گذشته (سه شنبه) برای شرکت در پنجمین کنفرانس قلب آسیا-روند استانبول به میزبان دولت پاکستان وارد اسلام آباد شد، علاوه بر سخنرانی در کنفرانس یاد شده با محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان، اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان و همتایان چینی، پاکستانی، تاجیک، هندی و افغان خود دیدار و درخصوص موضوعات گوناگون مربوط به روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای با آنان به رایزنی پرداخت.
ضرورت تقویت همکاری های منطقه ای برای کمک به حل مسائل افغانستان و مبارزه با مشکلات پیش روی منطقه از جمله تروریسم، افراط گرایی و قاچاق مواد مخدر از جمله مهم ترین بخش های رایزنی های ظریف در سفر دو روزه و پرکار به اسلام آباد بود.

 

منبع:ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید