راهکارهای توسعه همکاری های هوایی بین ایران و ایرلند مورد بررسی قرار گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 301220
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 20:45
راهکارهای توسعه همکاری های ایران و ایرلند در بخش حمل ونقل هوایی در نشست معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری با سفیر ایرلند در تهران مورد بررسی قرار گرفت.

راهکارهای توسعه همکاری های ایران و ایرلند در بخش حمل ونقل هوایی در نشست معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری با سفیر ایرلند در تهران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در دیدار ' برندن وارد ' با علی عابد زاده ، در تهران ، دو طرف بازنگری یادداشت تفاهم همکاری دو کشور در بخش حمل و نقل هوایی را خاطرنشان ساختند.
بر اساس این گزارش، انتقال فناوری و دانش هواپیمایی کشوری، آموزش ایمنی، امنیت و صلاحیت پرواز، حمایت از همکاری موثر بین شرکت های هواپیمایی دو کشور ، مشاوره در خصوص تغییر ساختار سازمان هواپیمایی کشوری ایران، انتقال تجربیات در مورد مناطق آزاد و فروشگاه های فرودگاهی از مسائلی بود که در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، با توجه به تحریم های ظالمانه غربی ها علیه ایران در سال های اخیر حجم مبادلات تجاری بین ایران و ایرلند به سالانه 50 میلیون یورو کاهش یافته در حالی که دو کشور می توانند در زمینه های انرژیهای تجدید ناپذیر، نفت، پتروشیمی، محصولات نفتی، دارو و تجهیزات پزشکی مناسبات تجاری خود را توسعه دهند.
روابط سیاسی ایران و ایرلند از بهمن ماه 1354 (1976 میلادی) شکل گرفت و در پی آن سفیر ایران در هلند به عنوان سفیر اکرادیته در ایرلند منصوب شد .
ایرلند در سال 1355 با اعزام کاردار به تهران سفارت خود را افتتاح کرد و جمهوری اسلامی ایران نیز در سال 1362 سفارت خود در دوبلین را دایر ساخت .
پیش از این سفارت جمهوری اسلامی در دوبلین حجم روابط تجاری دو کشور را 87 میلیون یورو اعلام کرد که از این رقم 80 میلیون یورو سهم صادرات ایرلند است .
ایران قبل از ممنوعیت واردات گوشت از دوبلین ، سالانه حدود 50 هزار تن گوشت گوساله از این کشور وارد می کرد .

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید