درگیری‌های شدید ارتش عراق با داعش در رمادی | اتاق خبر
کد خبر: 301372
تاریخ انتشار: 19 آذر 1394 - 17:36
منابع نظامی عراق اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور شامل ارتش، پلیس، گروه‌های داوطلب مردمی و عشایر عراق حملات گسترده‌ای را علیه داعش در اطراف شهر رمادی آغاز کردند. همزمان برخی منابع در فرماندهی عملیات آزادسازی رمادی از ورود 200 نیروی ویژه آمریکا به پ

منابع نظامی عراق اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور شامل ارتش، پلیس، گروه‌های داوطلب مردمی و عشایر عراق حملات گسترده‌ای را علیه داعش در اطراف شهر رمادی آغاز کردند. همزمان برخی منابع در فرماندهی عملیات آزادسازی رمادی از ورود 200 نیروی ویژه آمریکا به پایگاه هوایی عین الاسد خبر دادند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، اسماعیل المحلاوی، فرمانده نیروهای مشترک عراق در استان الانبار اعلام کردند که مناطق اطراف شهر رمادی، مرکز استان مذکور شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای مختلف عراقی و اعضای داعش است و نیروهای عراقی موفق شدند وارد مرکز فرماندهی عملیات الانبار شوند.

المحلاوی افزود: فرماندهی عملیات الانبار برای شرکت در یک عملیات نظامی بزرگ برای آزادسازی جزیره رمادی که شامل مناطق البوذیاب، البوفراج،‌ البوعیثه و دیگر مناطق است، آماده هستند.

فرمانده عملیات الانبار ادامه داد: تعدادی از تیپ‌های نیروهای امنیتی شامل تیپ ویژه پلیس الانبار، دستگاه مبارزه با تروریسم و عشایر استان این مناطق را با همکاری جنگنده‌های ائتلاف در روزهای آتی از وجود داعش پاکسازی می‌کنند.

نیروهای عراقی ساختمان قبلی فرماندهی عملیات الانبار در شهر رمادی را از دست داعش خارج کرده و موفق شدند پرچم عراق را بر فراز دروازه شرقی این شهر برافرازند. همچنین آنها محله التأمیم واقع در بخش غربی شهر را از داعش پس گرفتند.

صهیب الراوی، استاندار الانبار با تاکید بر اینکه به زودی این شهر پس گرفته خواهد شد، از ساکنان رمادی خواست از این شهر خارج شوند.

وی از نیروهای امنیتی نیز خواست گذرگاه‌های امنی را برای خروج ساکنان از منطقه الحمیره در جنوب شهر فراهم کنند.

المحلاوی نیز تاکید کرد: نیروهای عراقی برای آغاز عملیات نظامی بزرگی برای بازپس‌گیری جزیره رمادی آماده هستند.

بریت مک کورگ، فرستاده باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا برای رسیدگی به امور ائتلاف ضد داعش از نیروهای عراقی خواست به دلیل حضور شهروندان، هنگام پیشروی به سمت رمادی احتیاط لازم را داشته باشند.

روزنامه مستقل المدی نیز امروز (پنجشنبه) به نقل از منابعی در فرماندهی عملیات نظامی استان الانبار نوشت، 200 سرباز آمریکایی برای شرکت در عملیات نظامی آزادسازی الانبار از دست داعش، وارد پایگاه هوایی عین الاسد شدند.

این روزنامه در ادامه به نقل از منابع مذکور نوشت: هواپیماهای ترابری ارتش آمریکا در فرودگاه پایگاه هوایی عین الاسد واقع در 170 کیلومتری غرب رمادی 200 تن از نیروهای ویژه خود را به همراه مقداری اسلحه و مهمات جنگی پیاده کرد.

این منابع افزود: این نیروها که وارد پایگاه عین الاسد شده‌اند، ماموریت جنگی به ویژه در مناطق غربی دارند. همچنین آنها پاکسازی و کنترل مناطق اطراف پایگاه و ممانعت از نزدیک شدن داعش به این پایگاه و تخریب مخفیگاه‌هایشان را برعهده دارند.

منابع مذکور ادامه دادند: نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه الحباینه با هلی‌کوپترهای جنگی آپاچی در کنار نیروهای عراقی در عملیات آزدسازی رمادی شرکت می‌کنند. آمریکا قصد دارد این نیروها را در منطقه پیاده کرده و تک‌تیراندازها را برای تسهیل خروج ساکنان رمادی در منطقه مستقر کند.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید