بیمارستان‌های مسیر زائران رضوی در آماده‌باش 100درصد | اتاق خبر
کد خبر: 301388
تاریخ انتشار: 19 آذر 1394 - 20:33
رییس اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی کشور تمهیدات اورژانس برای خدمت‌رسانی به زائران رضوی را برشمرد و از انتقال ده دستگاه آمبولانس و 30 نیروی اورژانس پیش‌بیمارستانی برای خدمت‌رسانی به زائران خبر داد.

رییس اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی کشور تمهیدات اورژانس برای خدمت‌رسانی به زائران رضوی را برشمرد و از انتقال ده دستگاه آمبولانس و 30 نیروی اورژانس پیش‌بیمارستانی برای خدمت‌رسانی به زائران خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا دکتر امین صابری نیا  درباره تمهیدات اورژانس کشور در زمینه پیاده‌روی زائران رضوی، گفت: با توجه به اینکه در سال گذشته برنامه حرم تا حرم را داشتیم، امسال قبل از آغاز این رویداد سعی کردیم آمادگی‌های لازم را کسب کنیم. در همین راستا جلسه‌ای با دانشگاه‌های قطب شمال شرق کشور از جمله دانشگاه‌های سبزوار، بجنورد، بیرجند، نیشابور و مشهد برگزار کردیم.

 وی افزود: بر همین اساس بنا شد تا به فرماندهی قطب جنوب شمال شرق کشور یعنی مشهد آمادگی‌های لازم ایجاد شود. همچنین با توجه به اینکه اعلام کردند به تعداد بیشتری دستگاه آمبولانس برای آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی نیاز دارند، تعداد 10 دستگاه آمبولانس به آنجا منتقل کردیم.

 صابری نیا با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم برای همکاری با جمعیت هلال احمر انجام گرفته است، گفت: بیمارستان‌های مسیر قطب شمال شرق در آماده‌باش 100 درصد به سر می‌برند و دانشگاه‌های علوم پزشکی آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

 وی با بیان اینکه بیشترین نگرانی ما بحث اسکان زائران و هوای سرد بود، گفت: در این زمینه‌ها توضیحات لازم برای زائران هم از طریق رسانه‌ها و هم در دانشگاه‌ها داده شده است. البته بیشتر بحث اسکان آنها نگران کننده بود که خوشبختانه سیستم‌های مسئول از جمله شهرداری‌ها و هلال احمر تمهیدات لازم را دیده‌اند.

 وی تاکید کرد: در این مراسم اورژانس آمادگی 100 درصد دارد و بیمارستان‌ها در آماده باش هستند تا پاسخگوی مناسبی برای مردم باشند. همچنین کلیه نیروهای قطب شمال شرق و کلیه پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی آنجا آماده هستند.

 رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی کشور درباره تعداد نیروی انسانی حاضر در این رویداد گفت: مجموعا تعداد 25 تا 30 نیروی اورژانس پیش بیمارستانی به سیستم اضافه کردیم. البته در مقایسه با بحث اربعین، از آنجایی که مشهد توانایی کاملی در این زمینه دارد و همه درمانگاه‌هایش فعالند، نیازی به نیروهای غیر پیش بیمارستانی نبود. بنابراین بیشتر آمادگی ما در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی در بحث تامین نیروی انسانی بوده و سایر بخش‌ها را خود سیستم دانشگاه‌های قطب شمال شرق کشور تامین می‌کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید