همکاری ایران در کمک 2 میلیون دلاری برای مقابله با گرسنگی در سومالی | اتاق خبر
کد خبر: 301420
تاریخ انتشار: 20 آذر 1394 - 01:51
رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد؛
بر اساس تفاهمنامه چهارجانبه میان جمعیت هلال احمر ایران، فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، صلیب سرخ کنیا و جمعیت هلال احمر سومالی، 2میلیون دلار برای مقابله با گرسنگی در سومالی هزینه می شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل اعلام روز پنجشنبه جمعیت هلال احمر، امیر محسن ضیائی این مطلب را در نشست تخصصی تاب آوری علیه گرسنگی در سی و دومین کنفرانس بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در ژنو بیان کرد.
ضیائی همچنین بر اهمیت توانمند کردن مردم در کشورهای فقیر آفریقا به خصوص سومالی تاکید کرد و گفت: اجرای این برنامه بر اساس تفاهمنامه چهارجانبه یاد شده آغاز شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر ایران در این نشست به وضعیت بد اقتصادی در اکثر کشورهای جهان به خصوص کشورهای آفریقایی اشاره کرد و افزود: ضروری است تا مردم کشورهای فقیر را از نظر اقتصادی، تاب آور کنیم.
ضیایی ادامه داد: پدیده هایی همچون فقر، مهاجرت و حتی سوانح به دلیل نداشتن وضعیت اقتصادی مناسب از نتایج نبود تاب آوری در جامعه به شمار می آید.
وی در ادامه سخنرانی خود در نشست تخصصی مقابله با گرسنگی به اجرای سایر پروژه ها و برنامه های جمعیت هلال احمر با فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر به خصوص در زمینه حفاظت محیط زیست با بهره گیری از توان جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر اشاره کرد.
نشست تخصصی تاب آوری علیه گرسنگی با حضور نمایندگانی از بیش از 50 جمعیت و و نمایندگان برخی دولت ها در ژنو برگزار شد.
سی و دومین کنفرانس بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر طی روز های 18 تا 19 آذر در ژنو برگزار شد.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید