دمای هوا در برخی مناطق خراسان شمالی به 15 درجه سانتیگراد زیرصفر رسید | اتاق خبر
کد خبر: 301480
تاریخ انتشار: 20 آذر 1394 - 13:39
کمینه دمای هوا امروز جمعه در برخی مناطق این استان نظیر کوسه در شیروان به 15 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.

کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: کمینه دمای هوا امروز جمعه در برخی مناطق این استان نظیر کوسه در شیروان به 15 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.

علی الهی اظهار کرد: کمینه دمای هوای شهر فاروج در مسیر جاده اصلی استان های شمالی به مشهد مقدس امروز با چهار درجه کاهش نسبت به روز گذشته به 10 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.
وی گفت: کمینه دمای هوای امروز شهر اسفراین نیز با پنج درجه کاهش در مقایسه با روز گذشته به 8 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.
وی کمینه دمای شهر بجنورد در نخستین ساعات بامداد روز جمعه را 6درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام و بیان کرد: این میزان دما در روز گذشته 3درجه سانتیگراد زیر صفر بود.
این کارشناس هواشناسی علت کاهش دما را بارش برف دو روز گذشته عنوان و بیان کرد: بعد از این بارش ها هوای استان صاف بود که این امر به تشدید کاهش دما کمک کرده است.
موج جدید بارش برف از بعد از ظهر روز چهارشنبه گذشته استان خراسان شمالی را فرا گرفت که این بارش ها تا روز پنجشنبه ادامه داشت.
اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده بود که با ورود سامانه بارشی جدید و نفوذ جریان های سرد شمالی دمای هوا در این خطه 5 تا 8درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
بارش برف و کولاک در نخستین روزهای هفته جاری موجب بسته شدن محور گرمه به میامی در حوزه خراسان شمالی شده بود که پس از تلاش راهداران این محور صبح روز دوشنبه باز شد.
استان 900 هزار نفری خراسان شمالی در شمالشرق کشور واقع است.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید