حمله دیروز کابل حمله به اسپانیا بود | اتاق خبر
کد خبر: 301788
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 09:20
وزیر کشور اسپانیا:
«خورخه فرناندز دیاز» وزیر کشور اسپانیا روز شنبه اعلام کرد که حمله دیروز کابل که در آن دو پلیس اسپانیایی کشته و یک پلیس دیگر مجروح شدند، حمله به اسپانیا بود.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری افه، فرناندز دیاز تصریح کرد که اسپانیا هیچ فرضیه ای را در مورد عاملان و اهداف آنها رد نمی کند و به همین دلیل ، تحقیقات برای روشن شدن وقایع ادامه دارد.
وی گفت: ما در مقابل یک حمله تروریستی قرار داریم که در آن دو شهروند اسپانیایی کشته شدند و منافع ما آسیبی جدی را متحمل شده است ، در نتیجه یک حمله علیه اسپانیا و علیه همکاری در تحکیم دموکراسی در افغانستان است.
دستکم 10 نفر از جمله دو پلیس اسپانیایی و 4 مامور افغان در حمله روز جمعه طالبان در کابل کشته و 9 نفر دیگر مجروح شدند.
«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان در گفت و گو با خبرگزاری افه تصریح کرد که در بعدازظهر جمعه ، گروهی از طالبان به یک منطقه با امنیت بالا که در آن چندین سفارتخانه و ساختمان های دولتی قرار دارد حمله کردند .
وی افزود: در نخستین مرحله ، یک تروریست انتحاری، خودرویی حامل بمب را در ورودی یک میهمان خانه منفجر کرد تا راه را برای سه طالبان دیگر که مجهز به سلاح های سبک و سنگین از جمله نارنجک انداز بودند ، هموار کند، که وارد میهمان خانه شده و در آنجا به مدت 12 ساعت مقاومت کردند .

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید