دستگیری 6 شکارچی متخلف در منطقه زرآباد خوی | اتاق خبر
کد خبر: 301946
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 02:17
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی خبر داد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی از دستگیری 6 شکارچی متخلف در منطقه زرآباد خوی خبر داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی از دستگیری 6 شکارچی متخلف در منطقه زرآباد خوی خبر داد.

جبرائیل قلی‌پور امروز اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خوی در حین گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع زرآباد خوی به چند نفر شکارچی متخلف برخورد کرده و اقدام به دستگیری آنان کردند.

وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در جریان این عملیات شش نفر شکارچی متخلف را دستگیر کرده و جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضائی تحویل دادند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی همچنین از کشف شش قبضه اسلحه شکاری از این شکارچیان متخلف خبر داد و تصریح کرد: این قبضه اسلحه‌های شکاری نیز به همراه شکارچیان متخلف به مقامات قضائی این شهرستان تحویل داده شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: یگان حفاظت محیط زیست خوی در راستای جلوگیری از شکار جانوران در منطقه زرآباد با برنامه‌ریزی منسجم این منطقه را به صورت شبانه روز کنترل می‌کند.

  قلی‌پور از مردم شهرستان خوب و چایپاره خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار در مناطق شکار ممنوع مراتب را در اختیار یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خوی قرار دهند.

وی در خصوص منطقه شکار ممنوع زرآباد خوی، گفت: منطقه زرآباد منطقه‌ای است کوهستانی که به دلیل برخورداری از حیات وحش از سال 1376 در زمره مناطق شکار ممنوع استان قرار گرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی ادامه داد: این منطقه به صورت دالان یا پل قشلاقی منطقه حفاظت شده مراکان و ییلاقات الند بهم متصل می‌سازد. تپه ماهورها و مراتع میان بند کلوانس و پیر عنبر و سولوز و … با پوشش گیاهی مطلوب و گونه‌های خوش خوراک، آب کافی و هوای معتدل‌تر از قشلاق و ییلاق که مساعدترین شرایط و فاکتورهای زیستی است.

این مسئول در خصوص وسعت این منطقه شکار ممنوع، گفت: منطقه شکار ممنوع زرآباد خوی با وسعت 90 هزار هکتار یکی از بزرگترین مناطق شکار ممنوع در سطح استان بوده که گنجینه‌های طبیعی بسیاری را در خود جای داده است.

قلی‌پور افزود: از حیات وحش منطقه می‌توان به کل و بز ، قوچ و میش ارمنی، گرگ، گربه وحشی، گراز، خرس، خرگوش و از انواع پرندگان انواع کبک، انواع پرندگان شکاری و لاشخورها و … اشاره کرد.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید