بی‌ برنامگی تالار وحدت اجرای علی رفیعی را لغو کرد | اتاق خبر
کد خبر: 301984
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 09:49
دستیار کارگردان نمایش «خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار...» اعلام کرد تالار وحدت به دلیل یک برنامه دیگر به علی رفیعی اعلام کرده اجرای امشب را یک ساعت زود روی صحنه برود و این امر باعث لغو اجرا شده است.

به گزارش اتاق خبر، حسین پاکدل هنرمند کشورمان در واکنش به این اتفاق خطاب به کارگردان این نمایش نوشت : 
هنرمند بزرگ
على رفيعى عزيز
تماميت تئاتر بايد از تو به خاطر اين توهين آشكارى كه به هنر تئاتر، به اثر درخشانت، شخص تو، هنرمندان شايسته اى كه در اين اثر با تو همكارى كرده اند و تك تك تماشاگرانت كه از قبل بليط امروز را خريدارى كرده بودند عذرخواهى كند.
على جان من كمترين از تو عذرخواهى مى كنم.
به هيچ بهانه اى نبايد اجراى نمايش تو حتى براى يك ساعت دچار وقفه مى شد.
مگر مى شود تصور كرد نمايشى مثل "خاطرات و كابوس ها..." كه مدت ها برايش زحمت كشيدى و بايد سر ساعت شش در تالار وحدت شروع مى شد بگويند:
"حالا امروز يا فردا يه ساعت زودتر برو!"
و اين امر باعث شود اجراى امروزت لغو شود.
واقعا شرم آور است!

 

حمید پورآذری درباره به صحنه نرفتن نمایش «خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار از زندگی و قتل میرزاتقی خان فراهانی» به کارگردانی علی رفیعی در روز یکشنبه ۲۲ آذرماهگفت: تئاتر در این کشور جدی گرفته نمی‌شود و می‌بینیم در بنیاد فرهنگی هنری رودکی برنامه‌های موسیقایی که از قبل مشخص شده‌اند بدون هیچ تغییری اجرا می‌شوند اما وضعیت برای تئاتر اینگونه نیست. متأسفانه برای امشب در تالار وحدت برنامه‌ای در نظر گرفته شده بود که بر تئاتر ارجحیت داشت و همین امر باعث شد اجرای امشب دکتر رفیعی لغو شود.

وی ادامه داد: در سطح حرفه‌ای یک هنرمند می‌داند که یکسال آینده چه آثاری را و در چه سالن‌هایی به صحنه می‌برد و مخاطب نیز می‌داند که تا ۳ ماه دیگر چه آثاری در چه سالن‌هایی اجرا می‌شوند اما تالار وحدت به جای اینکه قبل از شروع اجرای عمومی به گروه بگوید که در فلان روزها تالار برنامه‌های دیگری دارد، ۲ روز مانده به برگزاری برنامه مدنظر به گروه اعلام می‌کند که یک ساعت زودتر نمایش را اجرا کنند.

این کارگردان تئاتر ایران متذکر شد: ۲ روز مانده به اجرا و با توجه به ایام تعطیلی که در آن به سر می‌بردیم، چگونه می‌شد به مخاطبانی که بلیت را خریداری کرده بودند اطلاع داده شود که اجرا یک ساعت زودتر به صحنه می‌رود؟ در کشور ما همه در هر لحظه‌ای آنلاین نیستند، بخصوص که بلیت خود را از پیش از طریق اینترنت خریداری کرده‌اند و گمان نمی‌کنند که امکان دارد تالار وحدت به یکباره برنامه‌ای را برگزار کند. ضمن اینکه ساعت طرح ترافیک نیز حضور در تالار وحدت را برای مخاطبان سخت می‌کند.

پورآذری تصریح کرد: این رفتار تالار وحدت به نوعی توهین به تئاتر و تماشاگر تئاتر است و پیشنهاد اینکه نمایش یک ساعت زودتر اجرا شود، سرپوش گذاشتن روی بی‌برنامه‌گی و اهمیت ندادن به تئاتر است. این برخورد تالار وحدت خیلی آماتوری بود. اکثر مدیران می‌گویند که ما خادم مردم هستیم ولی در عمل کمترین چیزی که مورد توجه قرار می‌دهند، خدمت به مردم است. حتی اگر قرار بود ۵۰ تماشاگر در ۲۲ آذرماه به تماشای نمایش «خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار...» بنشینند، تالار وحدت به احترام این ۵۰ تماشاگر نباید تغییری در وضعیت اجرای نمایش ایجاد می‌کرد.
منبع: ستاره نیوط
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید