راهنمای سفر به کمبریج، انگلستان | اتاق خبر
کد خبر: 302240
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 08:02
بسیاری از دانشگاه‌های برتر، بهترین پارک‌ها، موزه‌ها و تولیدات نمایشی کشور انگلستان، به شهر کمبریج تعلق دارند. این شهر به داشتن مردمی مهربان و محیطی دانشگاهی، شهرت دارد.

بسیاری از دانشگاه‌های برتر، بهترین پارک‌ها، موزه‌ها و تولیدات نمایشی کشور انگلستان، به شهر کمبریج تعلق دارند. این شهر به داشتن مردمی مهربان و محیطی دانشگاهی، شهرت دارد. مانند شهر آکسفورد، زندگی در این شهر نیز حول محور دانشگاه‌های بزرگ آن می‌چرخد.

 با وجود اینکه دانشگاه، محور اصلی زندگی در کمبریج است اما بسیاری از فعالیت‌های تفریحی نیز وجود دارند که مربوط به تحصیل و دانشگاه نیستند و می‌توانید در این شهر آنها را تجربه کنید.

در مجموع، این شهر مقصد مناسبی برای گذراندن یکی دو روز از تعطیلاتتان است. از آنجایی که کمبریج بسیار به لندن نزدیک است، برای یک سفر یک روزه از پایتخت نیز انتخاب خوبی خواهد بود.

 

راهنمای سفر به کمبریج

هزینههای معمول

قیمت هاستل‌ها

هاستل‌های جوانان شبی ۲۵ پوند قیمت دارند. هزینه‌ی کرایه‌ی اتاق‌های خصوصی نیز از شبی ۴۵ پوند، شروع می‌شود.

قیمت هتل‌های ارزان‌قیمت

در شهر کمبریج با پداخت ۷۰ پوند می‌توانید در هتل اقامت کنید.

هتل‌های ارزان‌قیمت
متوسط هزینه‌ی خورد و خوراک

غذا در کمبریج
می‌توانید در رستوران‌های کوچک مخصوص نودل، با پرداخت یک پوند غذا بخورید. قیمت یک وعده ناهار در یک رستوران ایتالیایی در حدود ۶ پوند و در رستوران‌های کوچک محلی حدود ۵ پوند است. در صورت خرید از فروشگاه، هزینه‌ی خورد و خوراک یک هفته‌ی شما در حدود ۴۰ الی ۵۰ پوند تمام می‌شود. خوردن شام در رستوران، نزدیک به ۱۰ تا ۲۰ پوند هزینه دارد. از آنجایی که این شهر، یک شهر دانشگاهی است و دانشجویان زیادی در آن زندگی می‌کنند ، اگر خوب بگردید می‌توانید غذاهای خوب با قیمت مناسبی تهیه کنید.

نودل

هزینه‌های حمل‌و‌نقل

کمبریج یکی از شهرهای دوستدار عابر پیاده است. بنابراین شما می‌توانید در محدوده‌ی شهر برای رفتن به جاهای مختلف، پیاده‌روی کنید. علاوه بر این، می‌توانید از اتوبوس نیز استفاده کنید که هر مسیر آن در حدود یک تا سه پوند برای شما هزینه دارد، ضمن اینکه باید حواستان به تغییر مسیرها و ایستگاه‌ها باشد چون راننده‌ها معمولا در این زمینه کمکی به شما نمی‌کنند. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که با پرداخت ۴.۱۰ پوند می‌توانید یک بلیط یک‌روزه برای اتوبوس، تهیه کنید.

 

نکته‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

شرکت در کنفرانس‌ها

شرکت در یک سخنرانی در دانشگاه، تجربه‌ی خوبی خواهد بود. به این ترتیب با زندگی دانشجویان از نزدیک آشنا می‌شوید و یک بعد‌از‌ظهر را در محیط آکادمیک و به همراه اساتید و دانشجویان می‌گذرانید.

قدم زدن در پارک‌ها

در این شهر، اکثر پارک‌ها ورودی ندارند و رایگان هستند. باغ گیاه شناسی نیز هزینه‌ی ورودی اندکی دارد. به این ترتیب چند ساعتی را از محیط شلوغ و پر‌سر‌و‌صدای شهر دور می‌شوید و می‌توانید از دیدن مناظر زیبای کمبریج لذت ببرید.

باغ گیاه‌شناسی دانشگاه کمبریج
تعطیلات آخر سال تحصیلی (May Week)

این تعطیلات نیمه‌ی اول ماه ژوئن، علی‌رغم اسم گمراه‌کننده‌اش، حدود ده روز طول می‌کشد. دانشجویان بعد از امتحانات چند روزی را استراحت می‌کنند و از قایقرانی، رویدادهایی که در فضای باز برگزار می‌شوند، مهمانی‌ها و تفریحات تابستانی لذت می‌برند. شما هم به عنوان یک گردشگر در این ایام می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و از قیمت‌های پایین بهره ببرید و در فعالیت‌های تفریحی شرکت کنید.

 

جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های کمبریج

بازدید از دانشگاه‌ها

دانشگاه کمبریج
دانشگاه کمبریج با ساختمان‌هایی که صدها سال قدمت دارند واقعا زیبا است و ارزش دیدن دارد. بازدید از سایر دانشگاه‌ها نیز خالی از لطف نیست به خصوص دانشگاه‌ها و دانشکده‌های بزرگ‌تر. دانشکده‌های Kings and Queens، بناهای زیبایی دارند. درهای دانشگاه‌ها در ایام امتحانات و آخرین هفته‌ی ماه مه و هفته‌ی اول ماه ژوئن به روی گردشگران بسته‌اند.

دانشگاه کمبریج

باغ گیاه‌شناسی دانشگاه کمبریج

باغ گیاه‌شناسی دانشگاه کمبریج
اگر می‌خواهید بعد‌از‌ظهر آرامی را بگذرانید، سری به باغ گیاه‌شناسی دانشگاه کمبریج بزنید. این باغ واقعا زیبا است و یکی از بهترین بخش‌های سفر شما به کمبریج خواهد بود. هزینه‌ی ورودی این باغ ۵ پوند است.

باغ گیاه‌شناسی دانشگاه کمبریج

شرکت در سخنرانی‌ها

البته بعضی از این سخنرانی‌ها فقط مخصوص اعضا هستند اما اگر از قبل، تحقیق کنید می‌توانید کنفرانس‌هایی را بیابید که بازدید از آنها برای عموم آزاد است.

عبور از  Backs

قدم زدن در Backs

این بخش از شهر که در شرق Queen’s Road واقع شده، مکانی ایده‌آل برای دیدن مناظر شهر است. همچنین می‌توانید در Kings College قدم بزنید و از مجموعه‌ای از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها دیدن کنید.

قدم زدن در Backs
ورزش Punting

ورزش Punting

این ورزش یکی از ورزش‌های قدیمی شهر کمبریج است. در واقع نوعی قایقرانی با قایق‌هایی چوبی تحت عنوان Punt است. تورهای راهنمای Punting حدود ۱۲ پوند قیمت دارند. همچنین می‌توانید یک قایق اختصاصی اجاره کنید و خودتان امتحان کنید. پس مقداری غذا و نوشیدنی بردارید و برای گذراندن یک روز در رودخانه به اتفاق دوستان آماده شوید. بیشتر این تورهای راهنما، توسط دانشجویان دانشگاه‌های مشهور بر پا می‌شوند. آنها در طول تور، اطلاعاتی درباره‌ی تحصیل در این دانشگاه‌ها و زندگی دانشجویی در کمبریج به شما خواهند داد.

ورزش Punting

 

تئاتر ADCتئاترADC

 

در این تئاتر می‌توانید به دیدن نمایش‌های آماتور بروید که ورودی آنها از ۴ پوند شروع می‌شود. این تئاتر متعلق به دانشگاه است. دیدن یک نمایش، تجربه‌ی متفاوتی است و به شما این فرصت را می‌دهد تا با فرهنگ و هنر عامه، بیشتر آشنا شوید.

اطراف شهر قدم بزنید.

این شهر مکانی فوق‌العاده برای گشت‌و‌گذار و دیدن مناظر است. اگر از عهده‌ی تامین هزینه‌ی شرکت در فعالیت‌های تفریحی مختلف بر نمی‌آیید، نگران نباشید. کافی است دوری در اطراف شهر بزنید و از دیدن مناظر زیبای پارک‌ها، رودها و دانشگاه‌ها لذت ببرید. همچنین می‌توانید یک تور صوتی با قیمت ۵ پوند از دفاتر گردشگری تهیه کنید.

کمبریج

بازدید از کلیسای بزرگ سنت ماری

کلیسای بزرگ سنت ماری
بازدید از این کلیسا رایگان است. سری به این کلیسا بزنید و از دیدن بهترین معماری قرن پانزدهم لذت ببرید. البته اگر می‌خواهید از برج ناقوس بالا بروید باید ۳.۹۰ پوند بپردازید.

کلیسای بزرگ سنت ماری

موزه‌ی Fitzwilliam

 موزه‌ی Fitzwilliam

موزه‌ی Fitzwilliam در حقیقت موزه‌ی هنر و آثار باستانی دانشگاه کمبریج است. در این موزه، شاهکارهایی از تی شِن، نقاش و نگارگر ایتالیایی، روبنس، فان دیک، کانالتو، هوگارت، گینزبارو، کانستبل، مونه، دگا، رنوآر، سزان و پیکاسو است. از همه مهم‌تر اینکه بازدید از این موزه، رایگان است.

 موزه‌ی Fitzwilliam

 موزه‌ی Fitzwilliam

 

فستیوال شکسپیر کمبریج

فستیوال شکسپیر کمبریج
در هر تابستان شش نمایشنامه از شکسپیر در باغ های دانشگاه های مختلف برگزار می شود. اگر می خواهید در این جشنواره شرکت کنید، زودتر در محل حاضر شوید.

قایق‌رانی کنید.

قایق‌رانی
این شهر به ورزش قایق‌رانی نیز شهرت دارد. همه‌ی دانشگاه‌ها و برخی از مدارس، باشگاه اختصاصی خود را دارند و در کل شهر نیز چندین باشگاه بزرگ قایق‌رانی وجود دارد. در کنار ورزش punting، این ورزش نیز یکی از فعالیت‌های تفریحی محبوب مردم در کمبریج است.

قایق‌رانی

با دوچرخه، شهر را بگردید.

دوچرخه
یکی از بهترین راه‌ها برای گشت‌و‌گذار در این شهر دانشگاهی، استفاده از دوچرخه است. تورها شما را در مسیر‌های اصلی گردشگری و پردیس‌های دانشگاهی می‌گردانند. این تورها حدود دو ساعت و نیم طول می‌کشند و ۲۰ پوند قیمت دارند.

دوچرخه

بازدید از Angsley Abbey

Angsley Abbey

کافی است کمتر از ۷ مایل از کمبریج خارج شوید تا به یک خانه‌ی اربابی زیبا و باغ‌های بی‌نظیر اطراف آن برسید. با پرداخت ۱۱.۶۰ پوند می‌توانید از خانه و مزارع اطراف آن دیدن کنید. این خانه مکان فوق‌العاده‌ای برای دیدن زندگی روستایی و آشنایی با تاریخ زندگی اجتماعی در انگلستان است.

Angsley Abbey

منبع: کجارو

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید