اعتماد در گردشگری سلامت حرف اول را می‌زند | اتاق خبر
کد خبر: 302261
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 10:08
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در گردشگری سلامت، اعتماد حرف اول را می‌زند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در گردشگری سلامت، اعتماد حرف اول را می‌زند.

حسین زارع صفت امشب در همایش فرصت‌ها و چالش‌های صنعت گردشگری سلامت که به همت مرکز آموزش علمی و کاربردی پردیسان در این مجموعه برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر وجود حرم مطهر امام رضا(ع) سبب شده تا خراسان رضوی قطب زیارت کشور و منطقه باشد و هم اکنون سالیانه میلیون‌ها نفر از داخل و خارج ایران برای زیارت بارگاه منور امام هشتم (ع)، وارد این استان می‌شوند.

وی با اشاره به اهمیت گردشگری و نقش این صنعت در توسعه اقتصادی و فرهنگی ادامه داد: وجود جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر گردشگری و تاریخی در مشهد یک مزیت بسیار مناسب به شمار می‌رود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی متذکر شد: این استان در حوزه‌های مختلف گردشگری به‌ویژه سه حوزه گردشگری سیاحت، زیارت و سلامت از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بیش از 52 درصد واحدهای اقامتی کشور در مشهد واقع شده است، افزود: این سهم بسیار مناسبی را برای جذب گردشگران و همچنین زائران در این شهر فراهم می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه سرزمین خراسان به عنوان یک موزه بزرگ نقش مهمی را در تاریخ حیات بشریت دارد، گفت: استان خراسان رضوی در حوزه‌های متفاوت مانند برنامه دانش‌محور دارای ظرفیت‌های بسیار بی‌نظیری است.

وی با اشاره به اینکه در استان خراسان مشاهیر بسیار بزرگی وجود دارند، افزود: این یک ظرفیت بسیار خوب برای استان محسوب می‌شود.

زارع صفت اعلام کرد: گردشگری سلامت و ارائه خدمات فرایند پیچیده و سختی است که در این عرصه دو اصل اعتماد و ماندگاری اعتماد مهم است.

منبع: فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید