ضرورت ترویج معدن کاری سبز در استان زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 302345
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 18:11
رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان زنجان تأکید کرد
رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان زنجان بر ضرورت ترویج معدن کاری سبز در استان زنجان تأکید کرد

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس،دومین همایش تخصصی محیط‌‌ زیست و ایمنی در معدن و صنایع معدنی استان زنجان ظهر امروز در محل سالن همایش‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار شد.

این همایش با حضور فعالان حوزه معدن استان زنجان و متولیان معادن و محیط‌زیست استان برگزار شد.

در این همایش رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان زنجان اظهار داشت: همایش تخصصی محیط‌زیست و ایمنی در معدن و صنایع معدنی استان زنجان برای دومین بار در استان برگزار می‌شود.

مهدی حمیدی تصریح کرد: این همایش با همکاری بعضی از دستگاه‌های اجرایی استان زنجان برگزار می‌شود.

* سرمایه‌گذاری در حوزه معدن از ماندگارترین روش‌های سرمایه‌گذاری است

وی سرمایه‌گذاری در حوزه معدن را یکی از ماندگارترین روش‌های سرمایه‌گذاری دانست و بیان داشت: معدنکاری با سرمایه‌گذاری در حوزه معدن به‌عنوان پایدارترین سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان زنجان بابیان اینکه بیش از 33 درصد سرمایه‌گذاری‌های سال 2014 در حوزه آهن بوده است، افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه معدن دارای ریسک بالایی است.سرمایه‌گذاری در حوزه معدن دارای ریسک بالایی است.

حمیدی به انتظارات معدن کاران در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: معدن‌کاران در ابتدا دریافت مجوز را به‌عنوان یکی از انتظارات خود می‌دانند.

وی زنجان را به‌عنوان یکی از استان‌های معدنی کشورمان دانست و افزود: جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در این حوزه به‌عنوان یک نیاز اساسی در این زمینه محسوب می‌شود.

* زنجان نخستین استان در برگزاری کلاس‌های ایمنی برای کارگران معدن کار است

رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان زنجان ابراز داشت: برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه معدن باید شفافیت قانون در محیط‌ زیست و منابع طبیعی و قوانین استخدامی روشن باشد.

حمیدی به اهداف سازمان نظام‌مهندسی معدن استان زنجان از برگزاری همایش تخصصی محیط‌زیست و ایمنی در معدن و صنایع معدنی استان زنجان اشاره کرد و افزود: این همایش باهدف ترویج معدنکاری سبز در استان زنجان برگزار می‌شود.

وی بر ضرورت اجرای معدن کاری سبز در استان زنجان تأکید کرد و گفت: در این همایش فعالان معدن استان زنجان به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان زنجان با اشاره به اینکه ایمنی در معدن به‌عنوان یکی از مسائل مهم محسوب می‌شود، اظهار داشت: زنجان به‌عنوان استان نخست در برگزاری دوره‌های آموزشی ایمنی برای کارگران معدن کار معرفی‌شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید