اعتصاب چهار ساعته کارگران هیوندای | اتاق خبر
کد خبر: 302540
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 12:16
اتحادیه کارگران خودروساز کره ای هیوندای موتور مطابق با دستورالعمل کنفدراسیون اتحادیه‌های بازرگانی کره جنوبی، روز چهارشنبه دست به اعتصاب می‌زنند.

اتحادیه کارگران خودروساز کره ای هیوندای موتور مطابق با دستورالعمل کنفدراسیون اتحادیه‌های بازرگانی کره جنوبی، روز چهارشنبه دست به اعتصاب می‌زنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی با اشاره به دستور رهبران اتحادیه به کارگران، گزارش داد که اعضای اتحادیه به مدت چهار ساعت در اعتصاب خواهند بود.

کنفدراسیون اتحادیه‌های بازرگانی کره جنوبی برای اعتراض علیه سیاست اصلاحات کارگری، خواستار اعصاب عمومی در روز چهارشنبه و راهپیمایی‌های اعتراض آمیز در روز شنبه شده بود.

 اتحادیه هیوندای موتور بخشی از این گروه است.

 فدراسیون در سالهای اخیر مکررا خواستار برگزاری اعتصاب شده است. با این همه تنها اقدام قابل توجهی که انجام شده است، توقف کار به صورت چرخشی در مکانهایی بوده که کارگران عضو اتحادیه سازماندهی بالایی دارند.

دراین بین بر اساس گزارش جداگانه دیگری از رویترز، چونگ مونگ کو، رییس هیات مدیره گروه هیوندای موتور با اشاره به اینکه 2016 سال پرچالش دیگری برای این خودروساز خواهد بود، اظهار کرد که دورنمای بازار جهانی خودرو در سال آینده روشن نیست.

وی در جمع مدیران واحدهای خارجی این خودروساز گفت: رشد امسال به دلیل اقتصاد جهانی ضعیف، کندی اقتصادی چین و افت تقاضا در بازارهای نوظهور، محدود شد و با توجه به عوامل بسیاری، دورنمای بازار خودرو در سال آینده هم چندان روشن نیست.

 هیوندای موتور که به همراه شرکت تابعه اش کیا موتورز پنجمین خودروساز بزرگ جهان به شمار می‌رود، در هفت سه ماهه متوالی کاهش سود گزارش کرده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید