Performancing Metrics

اولویت مشارکت با اوکراین افزایش تولید داخلی است | اتاق خبر
کد خبر: 302640
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 14:07
رئیس اتاق بازرگانی البرز:
رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: ما به دنبال مشارکتی هستیم که منجر به افزایش تولید داخلی و ارتقا دانش فنی و وصل شدن به بازار صادراتی اوکراین است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،"رحیم بنا مولایی" در نشستی که با هیات اوکراینی برگزار شد افزود:در سرمایه گذاری با اوکراین اولویت در فعالیت های است که علاوه بر تامین نیاز کشور بستر  برای گسترش صادرات فراهم شود.

وی  خاطرنشان کرد: هیات اوکراینی برای واگذاری بخشی از اراضی و مراتع این کشور برای کشاورزی و  دامپروری اعلام آمادگی کرده  که استان البرز در حال بررسی این مهم  است.

وی اظهار کرد: استان البرز از مرودات تجاری در زمینه واردات و صادرات مواد اولیه  مورد نیاز  طرفین استقبال می کند.

رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با اشاره به توسعه صنعت گردشگری بین دو کشور گفت: این استان در بخش تبادل گردشگر، ساخت و سرمایه گذاری  در زمینه هتل و اماکن تفریحی و ورزشی  توسط اوکراینی ها آمادگی دارد .

بنا مولایی در بخش دیگر اظهاراتش  افزود: اوکراین  در زمینه  هوا و فضا از دانش فنی بالای برخوردار است و مراکز آموزشی، علمی و فنی استان البرز برای بهره مندی از آن امادگی دارند.

وی تاکید کرد: فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای اتخاذ  قراردادهای  با خطوط هوایی  اوکراین برای  انتقال کالاهای تجاری اعلام امادگی دارد.

وی افزود: مشارکت اوکراین در تولید  محصولات غذایی حلال  و عرضه این محصولات در بازارهای اروپایی از دیگر برنامه های اتاق بازرگانی البرز است.

مشارکت در سرمایه گذاری نیازمند  اعتماد سازی است

در ادامه این نشست "میخایلو نپرون" نایب رئیس اتاق بازرگانی اوکراین گفت: مشارکت و سرمایه گذاری نیازمند اعتماد سازی است که این مهم تحقق یافته و ما از اینکه هیات اوکراینی مورد پذیرش اتاق البرز قرار گرفته تشکر می کنیم.

وی ادامه داد: ایمان داریم تعاملات تجاری بین استان البرز و کشور اوکراین به نحوه مطلوبی به یک قرارداد برد برد منجر می شود.

وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی غرب اوکراین به عنوان پل ارتباطی مناسبی میان اوکراین و اروپا است.

وی با اشاره به  اینکه قرارداد منعقد درمنطقه آزاد تجاری  این کشور با اروپا ار ابتدای ژانویه  رسماً آغاز خواهد شد گفت: بنا بر این  مشارکت و سرمایه گذاری استان البرز بستر را برای صادرات کالاهای این استان از غرب اوکراین به اروپا همواره خواهد کرد.

همچنین نمایندگان و روسای اتاق بازرگانی  چهار استان اقتصادی اوکراین  گزارش های  از توانایی ها ، امکانات ونیازهای خویش را مطرح کرده و خواهان مشارکت و سرمایه گذاری در زمینه تجاری ، صنعتی و کشاورزی با استان البرز شدند.

در پایان این نشست  تجار و فعالان اقتصادی استان البرز و اعضای هیات اوکراینی در میزگردهای تجاری در زمینه های مختلف صنعتی، تجاری و کشاورزی به تبادل اطلاعات پرداختند.

گفتنی است، این هیات تجاری از یک واحد صنعتی در این استان نیز بازدید کردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید