اتحادیه ها و شرکت های تعاونی باید دارای منشور اخلاقی باشند | اتاق خبر
کد خبر: 302654
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 14:38
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون ایران اعلام کرد: در هشتمین نشست تخصصی کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون، رویکرد جهادی و اخلاق مداری اقتصاد مقاومتی به عنوان نیاز مهم برای اقتصاد و بخش تعاون مطرح شد.
به گزارش  اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران رضا علیخانزاده در خصوص این نشست گفت: در این نشست ابتدا بر اساس جلسه پنج مهر ماه مصوبات قبلی را پیگیری کردیم که از جمله آنها آمار صادرکنندگان بخش تعاون است که با توجه به اینکه تعداد کمیسیون ها از 8 تا به 13 تا افزایش یافته و در این کمیسیون ها کمیسیون صادرات نیز وجود دارد، مقرر شد این موضوع به کمیسیون صادرات محول شود.
وی افزود: مقرر شد تشکل های تعاونی آماری از تشکل های هم طراز خود را احصا و ارائه کنند که بتوانیم با توجه به گستره بخش تعاون، آمار و ارقام مورد نیاز را در اختیار داشته باشیم.
علیخانزاده بیان داشت: درباره طرح های نیمه تمام در تمام استان ها مقرر شد مشخصا از طریق پیگیری ها کل لیست پروژه ها در دو لایه پروژه های نیمه تمام و مورد نیاز سرمایه گذاری استخراج و رصد شود و به عنوان بانک اطلاعاتی در اختیار کمیسیون های اتاق تعاون ایران قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: در این راستا با استفاده از طرح های نیمه تمام و مورد نیاز و هم چنین ارزیابی اولیه ای که روسای اتاق های تعاون استان ها و نیز کمیسیون ها می توانند انجام دهند، اولویت ها مشخص می گردد به نحوی که بتوان برای سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاران بخش تعاون، پروژه ها را با حمایت های که صورت می گیرد، به کارآفرینان پیشنهاد داد.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون ایران در ادامه با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی که در این نشست مطرح شد، گفت: رویکرد جهادی و اخلاق مداری اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نیاز مهم برای اقتصاد و بخش تعاون مطرح و تاکید شد که اتحادیه ها و شرکت های تعاونی باید دارای منشور اخلاقی باشند؛ چرا که اعتقاد داریم اخلاق حرفه ای مهم ترین عامل ایجاد فضای مناسب اقتصادی و ایجاد انضباط اقتصادی است؛ بنابراین در این زمینه بر وجود یک منشور اخلاقی تاکید و مقاله مربوط به اهمیت اخلاق حرفه ای به اعضا ارائه شد.
وی گفت: اهمیت داشتن استراتژی در تعاونی ها و اتحادیه ها نیز بیان شد و مقاله ای در این رابطه که توسط دکتر مریم کامرانی یکی از استراتژیست های بین المللی تهیه شده بود، در اختیار اعضا قرار گرفت تا به نحو مطلوب به اتحادیه ها و تعاونی های سراسر کشور ابلاغ شود و ایشان هم به عنوان یک الزام نسبت به تدوین استراتژی بخش مربوطه حمیت لازم را به کار ببرند و در یک زمان مشخص در زمینه تدوین استراتژی ها اقدام کنند.
علیخانزاده در ادامه در خصوص پیگیری واگذاری های صورت گرفته توسط سازمان خصوصی سازی بیان داشت: نامه های سازمان خصوصی سازی در این زمینه در اختیار اعضا قرار گرفت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید