ضرورت فراهم کردن زیرساخت ها به منظور بهبود فضای کسب و کار | اتاق خبر
کد خبر: 302659
تاریخ انتشار: 26 آذر 1394 - 08:55
علی کلانتری
نایب رئیس اتاق زنجان در گفت و گو با اتاق خبر در رابطه با بهبود فضای کسب و کار اذعان داشت: در این راستا باید زیرساخت ها و بسترهای لازم فراهم شود. برای رفع مشکلات نیز ضروری است که دولت از ظرفیت های بخش خصوصی در دوره پساتحریم بهره گیرد تا هماهنگی هایی در ای

نایب رئیس اتاق زنجان در رابطه با بهبود فضای کسب و کار اذعان داشت: در این راستا باید زیرساخت ها و بسترهای لازم فراهم شود. برای رفع مشکلات نیز ضروری است که دولت از ظرفیت های بخش خصوصی در دوره پساتحریم بهره گیرد تا هماهنگی هایی در این خصوص بین این دو بخش ایجاد شود.

علی کلانتری در گفت و گو با اتاق خبر در خصوص راهکارهای خروج از رکود گفت: باید بر قوانین دست و پاگیر، واردات بی رویه و بخشنامه های از تاریخ گذشته تجدید نظر کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولتمردان فعلی از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده می کنند یا خیر؟ عنوان کرد: عمدتا اینگونه اظهارات در حد شعار بوده و عملیاتی نمی شود. بخش خصوصی توانایی لازم برای شناسایی موانع اقتصادی را دارد و لازم است که در عمل هم از این توانایی و استعداد استفاده کرد.

نایب رئیس اتاق زنجان در خصوص تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، اظهار داشت: تفکیک مجدد این دو وزارتخانه به صلاح نیست و هزینه های زیادی را به جامعه تحمیل می کند.  

به گفته وی؛ هرچقدر نظارت دولت در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت کم و محدود باشد به ضرر بخش های تولید، بازرگانی و خود دولت و به نفع دلالی و واسطه گری است و مانع رونق اقتصادی خواهد بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید