ایران رتبه هفتم تولید گازهای گلخانه ای را دارد | اتاق خبر
کد خبر: 302669
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 19:35
معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران رتبه هفتم تولید گاز های گلخانه ای را دارد بیان کرد: تغییرات آب و هوایی ناشی از گازهای گلخانه ای از چالش های مهم پیش رو است.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران رتبه هفتم تولید گاز های گلخانه ای را دارد بیان کرد: تغییرات آب و هوایی ناشی از گازهای گلخانه ای از چالش های مهم پیش رو است.

 پیروز حناچی روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه همایش سراسری نقشه برداری صنعت ساختمان در مشهد بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی کشور در خصوص تولید گازهای گلخانه ای در وضعیت خوبی نیستیم.

وی با بیان اینکه در گذشته اجرای برنامه های کاهش میزان تولید گازهای گلخانه ای در جهان داوطلبانه بود بیان کرد: پس از برگزاری اجلاس COP در پاریس بسیاری از کشورها به صورت اجباری متعهد به ارایه برنامه هایی برای کاهش میزان تولید این گازها شدند.

وی با بیان اینکه ایران متعهد به کاهش ۱۲ درصدی میزان تولید گاز دی اکسید کربن در دوران پساتحریم است ادامه داد: دولت موفق به کاهش چهار درصدی گاز های گلخانه ای در زمان تحریم شد.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهر های شرایط لازم برای زندگی با کیفیت را دارا نیستند بیان کرد: در این راستا نیازمند برنامه ریزی برای افزایش شاخص های کیفیت در زندگی شهرنشینی هستیم.

وی حرکت به سمت هوشمند سازی را یکی از اقدامات لازم و ضروری عنوان کرد و ادامه داد: برای رفتن به سمت شهر هوشمند باید تمامی اطلاعات یک شهر ثبت شود و این اطلاعات به صورت یکپارچه برای همگان قابل دسترسی باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در این راه بسیاری از دستگاه های اجرایی از ارایه اطلاعات و در اختیار گذاشتن آن خودداری می کنند بیان کرد: متاسفانه این نوع تفکر راه دسترسی به شهر هوشمند و اطلاعات را سد می کند.

وی با تاکید بر اینکه یکپارچه سازی اطلاعات یکی از اصول پایه و ضروری شهر هوشمند است ادامه داد: افزایش کیفیت زندگی در شهر ها و هوشمند سازی تنها از این مسیر امکان پذیر است مسیری که ادارات اجرایی در ارایه اطلاعات دستگاه خود به دیگر دستگاه ها رغبتی نشان نمی دهند.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید