دپارتمان فرآوری مواد معدنی در آذربایجان‌شرقی ایجاد می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 302904
تاریخ انتشار: 26 آذر 1394 - 19:11
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی:
سرپرست معاونت امور اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی بر ضرروت توجه به معادن تاکید کرد و گفت: دپارتمان فرآوری مواد معدنی در سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌شود.

به گزارش اتاق خبربه نقل از فارس، احمد محمدزاده ظهر امروز در هفدهمین جلسه شورا گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با بیان اینکه بخشودگی بدهی بانکی دیگر وجود ندارد، گفت: برخی بدهکاران هشت سال گذشته را تلف کرده‌اند به امید اینکه این وام بخشوده شود.

وی ادامه داد: این وام‌ها حق‌الناس است و دولت تنها درصدد حل مشکل و راحت کردن برگشت وام‌های بانکی و عودت بدهی‌های صنایع است.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: این وام‌ها از محل اعتبارات بانک ملی پرداخت نشده که انتظار بخشودگی از طرف دولت را داشته باشیم بلکه این وام‌ها از سوی بانک‌هایی داده شده که سهامدار دارند و نمی‌توان حق مردم را بخشید.

محمدزاده خواستار توجه بیشتر به جایگاه کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی شد و افزود: متاسفانه به این جایگاه مهم و ظرفیتی که دولت در نظر گرفته است توجه چندانی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برخی مواقع میان قانون و آئین‌نامه اختلافاتی وجود دارد، گفت: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی می‌تواند در زمینه بررسی مغایرت آئین‌نامه با قانون نظر دهد.

محمدزاده اظهار کرد: البته نمی‌توانیم فراتر از قانون عمل کنیم بلکه پیشنهاداتی ارائه می‌شود تا موضوع بررسی شود و در این میان بررسی بخش معدن و تشکیل ستادی به نام فرآوری معدنی پیشنهاد می‌شود.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی بر ضرروت توجه به معادن تاکید کرد و گفت: دپارتمان فرآوری مواد معدنی در سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌شود. 

وی با اشاره به ضرورت حمایت از تشکل‌های صنعتی و تجاری و شرکت‌ها گفت: این تشکل‌ها آسیب‌پذیر بوده و در صورتی که حمایت بیشتری از این تشکل‌ها صورت گیرد آنان می توانند تقویت شوند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید