تولید محصولات ارگانیک باید حداقل ۱۰ برابر شود | اتاق خبر
کد خبر: 303129
تاریخ انتشار: 28 آذر 1394 - 12:35
چمران در جشنواره هفته ارگانیک تهران:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تولید محصولات ارگانیک باید حداقل ۱۰ برابر شود گفت: تولید محصولات ارگانیک که از سال گذشته تاکنون در حد کمتر از یک درصد باقی مانده است که با این رقم به جایی نمی‌رسیم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم، مهدی چمران در هشتمین جشنواره بین‌المللی هفته ارگانیک که صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران(بوستان گفتگو) برگزار شد، اظهار داشت: امیدوارم هرچه سریعتر بتوانیم تولید محصولات ارگانیک را حداقل به 10 درصد برسانیم چرا که همانطور که مطلع شدم همچنان درصد تولید این محصولات در کشور حدود یک درصد است.درصد تولید  محصولات ارگانیک در کشور حدود یک درصد است.

وی با بیان اینکه متأسفانه به اندازه کافی همه شرایط نامساعد در تهران وجود دارد، ادامه داد: کسانیکه در تولید محصولات ارگانیک فعالیت می‌کنند به نوعی ایثار می‌کنند چرا که برای خود دردسر تولید و فروش این محصولات را ایجاد می‌کنند. 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد:در عین حال تولید کمتر از یک درصد از محصولات ارگانیک در کشور کافی نیست و به جایی نمی‌رسد. وقتی مواد شیمیایی سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد باید تلاش مضاعفی برای تولید محصولات سالم کرد.

وی با بیان اینکه هوای روز گذشته و امروز تهران بسیار آلوده بود و بدتر از این نیز خواهد شد، گفت: بسیاری از این عوامل از جمله آلودگی هوا دست به دست هم داده تا سلامتی انسان ها و از همه مهمتر نسل آینده ما را تهدید کند. استنشاق ذرات کمتر از دو میکرون روی هوش و سلامت افراد به ویژه کودکان تأثیر می‌گذارد این درحالی است که در بسیاری از نقاط جنوب شهر تهران سبزیجات با آب‌های آلوده آبیاری می‌شوند که البته تلاش می‌کنیم اینگونه سبزیجات تولید یا توزیع نشوند تا  میوه و سبزیجاتی که از آنها تمجید می‌شود سلامت لازم را داشته باشد.

چمران افزود: همه شعبه‌های میادین میوه و تره بار باید یک غرفه برای ارائه محصولات ارگانیک داشته باشند. سال گذشته 4 غرفه و امسال 22 غرفه به ارائه این محصولات اختصاص داشت که امیدواریم سال آینده تعداد آن چند برابر شود.

وی خاطرنشان کرد: انجمن ارگانیک و معاونت خدمات شهری تلاش مجدانه‌ای در این مسیر داشته باشد چرا که با حرکت کندی که هم اکنون در حال اجراست به جایی نمی‌رسیم. 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید