تصویب بسته چند صد میلیون دلاری برای جذب خودروساز برقی | اتاق خبر
کد خبر: 303398
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 13:46
فرماندار نوادا با یک بسته تشویقی به ارزش 335 میلیون دلار با هدف جذب شرکت خودروساز برقی نوپای فارادی فیوچر برای ساخت کارخانه در این ایالت موافقت کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل ایسنا، این اقدام پس از حمایت اکثر قانونگذاران این ایالت از بسته مذکور انجام گرفت. قانونگذاران نوادا هفته پیش دریافتند که جیا یوتینگ، میلیاردر چینی از این شرکت نوپا که شماری از مدیران سابق تسلا موتورز را در استخدام دارد و هنوز هیچ خودروی مفهومی را رونمایی نکرده و محصولی به بازار عرضه نکرده است، حمایت می‌کند.

ساخت کارخانه فارادی فیوچر 4500 شغل مستقیم در نوادا ایجاد خواهد کرد.

بیش از یک سال قبل هم قانونگذاران نوادا بسته تشویقی به ارزش 1.3 میلیارد دلار را برای ساخت کارخانه باطری سازی تسلا در حومه شهر رنو تصویب کردند.

مقامات نوادا اظهار کرده اند که توافقهای مذکور به متنوع کردن اقتصاد این ایالت که چندین دهه است به کازینوها متکی بوده است، کمک می‌کند.

نوادا برای جذب کارخانه نسبت به کالیفرنیا، لوییزیانا و جورجیا موفق بوده است. این ایالت 215 میلیون دلار اعتبار و تخفیف مالیاتی و فاینانس 120 میلیون دلار برای بهبود زیرساخت در یک پارک صنعتی توسعه نیافته واقع در شمال لاس وگاس عرضه خواهد کرد.

با اینهمه کسانی که در بسته شدن این قراردادها مشارکت داشته اند، علاوه بر عدم وجود مالیات بر درآمد ایالتی، به مزایای دیگری مانند تحصیل و نیروی کار مناسب در نوادا اشاره کرده اند که در جذب شرکتها برای ساخت کارخانه‌هایشان در این ایالت موثر بوده است.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، مقامات نوادا ملاحظاتی را در قرارداد مذکور اعمال کرده و خاطرنشان کرده اند تا زمانیکه فارادی فیوچر حداقل یک میلیارد دلار در این ایالت سرمایه گذاری نکند، از همه تخفیفهای مالیاتی برخوردار نخواهد شد.

فارادی فیوچر قصد دارد نمونه اولیه خودروی برقی خود را در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرف کننده که ماه ژانویه در لاس وگاس برگزار می‌شود، به نمایش بگذارد.

این شرکت نام خود را از مایکل فارادی گرفته که کاشف القای الکترومغناطیسی است و حدود دو سال از تاسیس آن می‌گذرد با اینهمه تا این اواخر اطلاعات چندانی درباره فارادی فیوچر وجود نداشت و به تدریج زمزمه هایی درباره این شرکت خودروسازی مرموز در دنیای خودرو به گوش رسید.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید